Strażacy i policjanci wznowili poszukiwania 29-latka, który wypadł ze skutera wodnego

Reklama

Niedzielna akcja poszukiwania 29-letniego mężczyzny, który wpadł do zalewu w Strzegocicach w powiecie dębickim, zakończyła się niepowodzeniem. W poniedziałek akcję wznowiono. 

 

Zdjęcia: kpt. Piotr Książek / KP PSP w Dębicy

Niedzielne poszukiwania trwały do godz. 23:20. Brali w nich udział strażacy z Dębicy, grupy wodno-nurkowe z Sanoka, Tarnowa i Przemyśla, a także strażacy-ochotnicy z Pilzna, Strzegocic i Łęk Dolnych. 29-letniego mieszkańca Sandomierza, który od pewnego czasu mieszkał w Rzeszowie, nie udało się odnaleźć. Akcję koordynuje policja.

– Nikt nie widział, by mężczyzna płynął i wyszedł na brzeg. W poniedziałek wznawiamy poszukiwania – mówi nam st. asp. Jacek Bator, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rzeszowie. Podobnie jak w niedzielę, do poszukiwań będzie używany m.in. sonar, który służy do wykrywania obiektów za pomocą fal dźwiękowych. 

Do dramatu na zalewie Strzegocicach (gmina Pilzno) doszło w niedzielę (24 kwietnia). Po godz. 18:00 policja dostała informacje, że dwie osoby pływające na skuterze wpadły do wody. 24-letnia mieszkanka Strzegocic wypłynęła i o własnych siłach dotarła na brzeg wyspy na środku zalewu. Z kolei 29-letni mężczyzna zniknął pod powierzchnią wody. 

– Oboje pływali bez kapoków. Kobieta była nietrzeźwa, miała 0,8 promila alkoholu w organizmie. W pierwszej kolejności udzielono jej pomocy medycznej. Po badaniach, została zwolniona do domu. 24-latka będzie przesłuchiwana. Wyłowiono skuter, który będzie poddany badaniom przez biegłych – mówi st. asp. Jacek Bator. 

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach kobieta i mężczyzna wypadli ze skutera. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama