Strefa Rodzica w szpitalu przy ul. Lwowskiej otwarta [ZDJĘCIA]

Zgodnie z zapowiedziami, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej została otwarta Strefa Rodzica. Mali pacjenci wraz z rodzicami mają od teraz do dyspozycji w pełni wyposażone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas.

 

Nową Strefę Rodzica w środę otwarto otwarto w Klinice Neurologii na poziomie -1. Rodzice otrzymali specjalny aneks kuchenny umożliwiający przygotowanie szybkiego posiłku czy napoju. Wyremontowana, wyposażona w meble i odpowiednio zaaranżowana została też świetlico-jadalnia dla chorych dzieci.

Dodatkowo zmieniono wygląd dotychczasowej przestrzeni pełniącej funkcję szkoły. Od tej pory dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w znacznie milszej, prawie domowej atmosferze.

Strefę Rodzica w szpitalu przy ul. Lwowskiej stworzyła firma Budimex, która od czterech lat prowadzi program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Strefy to najczęściej nieużytkowane pomieszczenia, wnęki korytarzowych oddziałów szpitalnych, czy przydzielone do tego celu sale. Wnętrza są remontowane i wyposażane w funkcjonalne, wygodne meble po to, by dzieci i ich rodzice mogli zapomnieć o stresie i chorobie, spędzając razem więcej czasu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Każda Strefa Rodzica powstaje około ośmiu tygodni. Większość tego czasu zajmuje projektowanie, kosztorysowanie i zamawianie wyposażenia. Same prace remontowe są wykonywane przez profesjonalne firmy, do których w ostatnim etapie dołączają pracownicy Budimexu i w ramach wolontariatu nadają ostatnie szlify projektowi.

– Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu, ale nie wszędzie jest to możliwe – mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor komunikacji w firmie Budimex. – Niektóre placówki są nowe, inne przygotowywane do remontu, jeszcze inne mają małe oddziały, na których ciężko znaleźć kawałek wolnej przestrzeni, dlatego każde z przygotowywanych miejsc jest inne, niepowtarzalne – dodaje Kozioł.

W przyszłym roku Budimex planuje uruchomienie kolejnych sześciu stref na dziecięcych oddziałach polskich szpitali.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama