Takie sukcesy cieszą ogromnie. Tym bardziej, że osiągane są przez młodych ludzi, realizujących swoje zamiłowania i pasje.

Sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza nie należą do rzadkości. Dotyczą różnych spraw, związanych zarówno z robotyką czy chórem akademickim, jak i odnoszących się również do sportu (chociażby w żeglarstwie).

Ostatnio studenci lotnictwa i kosmonautyki brali udział w konkursie organizowanym przez Airbusa i zakwalifikowali się do finału. W USA uczestniczyli w zawodach modeli samolotu dźwigowego. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa – w rozszerzonym składzie – zajęli I miejsce w zawodach na łaziki marsjańskie. Sukcesem jest skonstruowany przez studentów bolid wyścigowy, uznany za najlepszy Studencki Projekt Roku w ogólnopolskim konkursie wspierającym aktywnych studentów (za tydzień ma wystartować w swoich pierwszych zawodach na brytyjskim torze Silverstone).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Potem nierzadko te osiągnięcia i pasje przekładają się na prace badawcze, realizowane najczęściej w postaci dużych przedsięwzięć – projektów badawczych. Bardzo mocno są one sprzęgnięte z przemysłem – bazą jest tutaj nowoczesne wyposażenie. Nasze laboratoria bardzo często są już na poziomie europejskim i światowym.

Tak trzymać.

Reklama