Zdjęcie: Forum Uczelni Technicznych. Piotr Moroch na zdjęciu drugi od prawej

– Jestem podekscytowany, dumny i szczęśliwy – mówi Piotr Moroch, student Uniwersytetu Rzeszowskiego, który został wybrany na członka Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP.

W miniony weekend Zjazd Parlamentu Studentów RP wybrał nowe władze statutowe, które rozpoczną swoją dwuletnią kadencję od 1 stycznia przyszłego roku.

Parlament Studentów RP to ogólnokrajowe przedstawicielstwo wszystkich Samorządów Studenckich. Reprezentuje prawie 1,5 mln studentów wobec władzy państwowej na najwyższym szczeblu, a także na arenie międzynarodowej.

Pracami organizacji w nowej kadencji pokieruje Tomasz Tokarski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Do ścisłych władz Parlamentu Studentów RP wybrano jeszcze pięciu członków Rady Wykonawczej. Wśród nich znalazł się m.in. Piotr Moroch, student prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

To historyczna decyzja, ponieważ Rzeszów po raz pierwszy ma reprezentanta w strukturach PS.

– Po ogłoszeniu wyników byłem  niesamowicie podekscytowany, dumny i szczęśliwy. Czułem, że to coś niesamowitego zarówno dla Podkarpacia, jak i Uniwersytetu – opowiada nam Piotr Moroch.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do udziału we władzach Parlamentu Studentów RP namówili go zarówno z UR, jak i z Politechniki Rzeszowskiej. – Bardzo mnie wspierali oraz  zachęcali do tego, aby spróbować swoich sił w największej organizacji reprezentującej nasze studenckie interesy – mówi Moroch.

Rzeszowski student w Radzie Wykonawczej PS będzie odpowiadał za kwestie prawne i socjalne. -Terminowość i systematyczność to podstawa. Mam nadzieję, że będę mógł dumnie reprezentować Podkarpacie, swoją uczelnię, jak i Wydział Prawa i Administracji – dodaje Piotr Moroch.

Piotr Moroch ma 23 lata i pochodzi ze Strzyżowa. Był wiceprzewodniczącym Samorządu Studentów UR oraz marszałkiem Parlamentu Studentów UR. Angażował się również w wolontariat studencki.

Wraz z rzeszowskim studentem, nową Radę Wykonawczą PS tworzą: Łukasz Rusajczyk (Politechnika Gdańska), Agnieszka Kowalczyk (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie), Lesław Florian (Akademia Ignatianum w Krakowie) i Piotr Wodok (Politechnika Śląska w Gliwicach).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama