Zdjęcie: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ponad 2,5 mln zł będzie kosztował projekt budowy południowej obwodnicy Rzeszowa. Dokumentację wykona krakowska firma Sweco.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w środę wybrał Sweco na wykonawcę dokumentacji. – Ofert mieliśmy sześć. Wahały się od 2,45 mln zł do 3,43 mln zł. Dwie oferty z najniższą ceną zostały odrzucone ze względu na to, że nie przedstawiły nam pozytywnych referencji. Sweco to trzecia firma z najniższą ceną – mówi nam Andrzej Świder, dyrektor MZD.

Drogowcy odrzucili oferty dwóch warszawskich firm: Arcadis i Wyg International. – Krakowska firma ma zaprojektować drogę o długości 6 km, która połączy al. Sikorskiego z ulicą Podkarpacką. To będzie południowa obwodnica miasta. Na zaplanowanym odcinku powstanie również most o długości ok. 850 m – wyjaśnia dyrektor Świder.

Koszt budowy południowej obwodnicy szacowany jest na ok. 450 mln zł. Droga ma powstać nie później niż w 2020 r. Ratusz o pieniądze stara się z unijnych funduszy. To będzie odcinek od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty do al. Sikorskiego.

– Powstanie 6-kilometrowej drogi sprawi, że kierowcy, dziś jadący ul. Podkarpacką nie będą wjeżdżać do centrum, chcąc dotrzeć na aleje Sikorskiego, Rejtana, czy Armii Krajowej – twierdzi Andrzej Świder.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Południowa obwodnica Rzeszowa będzie stanowiła przedłużenie zaplanowanej innej drogi, tym razem wojewódzkiej nr 869, która prowadzi do Jasionki. Chodzi o rozbudowę odcinka od węzła S19 Jasionka do węzła z krajową „dziewiątką w Rudnej Małej. Ta inwestycja ma z kolei kosztować ponad 110 mln zł. Miasto także chce na nią zdobyć unijne fundusze.

Kilka dni temu ratusz rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą i Lubelską. Dokumentacja będzie kosztowała ok. 1,6 mln zł. Wykona ją firma Mosty Katowice.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama