Zdjęcie: LeszekCichonski.pl

Znamy wstępny program tegorocznego Święta Paniagi w Rzeszowie. Na Rynku show Leszka Cichońskiego i mistrza instrumentów perkusyjnych Jose Torresa. 

Święto Paniagi (3 maja), czyli ulicy 3 Maja, najstarszej ulicy Rzeszowa, odbywa się od 2003 roku. Imprezę stworzył nieżyjący już Jerzy Fąfara, rzeszowski literat. 3 maja dawna Paniaga zamienia się w miejsce koncertów, performance’ów, pokazów i spektakli.

Tegoroczne święto rozpocznie się o 13:00 paradą uliczną – od ul. 3 Maja spod wieży farnej do fontanny multimedialnej. Do 19:00 będą koncerty uliczne, prezentacje taneczne, przy fontannie multimedialnej i w fosie zamku Lubomirskich stoiska wystawiennicze. 

Przy alei Lubomirskich, od godz. 11:00 do 19:00 zaplanowano pokazy zespołów tanecznych, strefę dla dzieci, animacje, gry i zabawy. Z kolei od 11:00 do 20:00 przy al. Pod Kasztanami przewidziany jest jarmark rękodzieła i produktów regionalnych.

Od 9:00 do 16:00 na parkingu przy budynku Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnej będzie pokaz motocykli, tam też będzie stał krwiobus w ramach akcji „Motoserce”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tegoroczne Święto Paniagi uświetni występ zespołu „Viva Santana” Cichoński – Torres Band. To wyjątkowy program i show muzyczny Leszka Cichońskiego i kubańskiego mistrza instrumentów perkusyjnych Jose Torresa, stworzony aby uczcić muzycznie Carlosa Santanę.

W repertuarze tego projektu znajdują się, oprócz utworów Santany stanowiących klasykę gitarowego kunsztu, utwory nowe takie jak Smooth, oraz santanowskie wersje polskich przebojów jak „Podaruj mi trochę Słońca” grupy Bemibek i „Asfaltowe łąki” grupy ABC.

Skład zespołu stanowią znakomici muzycy: Leszek Cichoński (gitara), Jose Torres (instrumenty perkusyjne), Damian Szewczyk (wokal), Tomasz Grabowy (bas),  Christian Mora (klawisze i wokal) Łukasz Sobolak (perkusja) i Maciej Mustafa Giżejewski (kongi). 

Zdjęcie: Estrada Rzeszowska

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama