Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Zabawa do białego rana na rzeszowskim Rynku, wcześniej wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie podczas miejskiej wigilii. Do tego pokazy fireshow, fajerwerków i laserów.

Na rzeszowskim Rynku można poczuć świąteczny klimat już od prawie tygodnia. 15 domków, które składają się na Jarmark Bożonarodzeniowy i Wioska Św. Mikołaja z klockami LEGO –  to jedne z kilku stałych atrakcji, które ratusz przygotował dla mieszkańców Rzeszowa.

– Od 8 grudnia w wiosce św. Mikołaja powstaje duża makieta z klocków LEGO. Pierwsze ma być gotowa do piątku, druga do końca następnego tygodnia – zapowiada Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

– Ze Świątecznego Miasteczka można wystać także specjalną kartkę świąteczną, którą można wrzucić do przygotowanej skrzynki. Kartka z pewnością trafi do naszych najbliższych na wigilijny stół – dodaje.

To jednak nie wszystkie świąteczne atrakcje, które przygotował Rzeszów dla swoich mieszkańców. Za nami jest już wizyta św. Mikołaja oraz koncert 13-letniej Roksany Węgiel z Jasła, która wygrała tegoroczną edycją Eurowizji Junior.  

W nadchodzący weekend także nie zabraknie atrakcji. W sobotę (15 grudnia) czeka nas o godz. 18:00 fireshow, dzień później w Muzeum Etnograficznym warsztaty rodzinne z wykonywania ozdób świątecznych, przyjedzie też ciężarówka Coca-coli, która na Rynku będzie od godz. 16:00 do 20:00

Tydzień później, w piątek (21 grudnia) o 15:30, na Rynku odbędzie się Wigilia. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Władze miasta oraz województwa będą składać życzenia. Nie zabraknie także wspólnego kolędowania, spektaklu teatralnego oraz koncertów – zapowiada Katarzyna Pawlak, dyrektor wydziału kultury, sportu i turystyki w rzeszowskim magistracie.

– Na mieszkańców Rzeszowa podczas wigilii czekają także pyszne smakołyki, które przygotują uczniowie szkół gospodarczych w Rzeszowie – dodaje.

Z kolei 22 grudnia od godz. 11:00 na Rynku ekipa radia RMF FM będzie rozdawała mieszkańcom choinki. Atmosferę świąteczną będzie podgrzewać polski wokalista Michał Szczygieł, finalista ósmej edycji programu The Voice of Poland w TVP. 

31 grudnia na Rynku odbędzie się koncert sylwestrowy. Początek o 21:00. Zagrają The Freeborn Brothers, a także Małgorzata Uściłowska, znana pod pseudonimem “Lanberry” oraz Poparzeni Kawą Trzy. O północy życzenia noworoczne mieszkańcom i gościom złoży prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Imprezę poprowadzą Rafał Bryndal, satyryk, autor tekstów oraz Ilona Małek – dziennikarka TVP Rzeszów. 

Nowością tegorocznej zabawy sylwestrowej będzie o północy pokaz laserowy połączony z pokazem fajerwerków. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(jg)

PROGRAM WIGILII MIEJSKIEJ (21 GRUDNIA)

– godz. 15:30 – rozpoczęcie, życzenia od Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa dla mieszkańców, dzielenie się opłatkiem;

– godz. 16:00 – Szopka staropolska (Stowarzyszenie SztukPuk Sztuka – teatr na scenie)

– godz. :17:00 – świąteczne przeboje w wykonaniu Muzycznego Zaułka

– godz. 18:00 – zakończenie.

SYLWESTER NA RYNKU (31 GRUDNIA)

– godz. 21:00 – rozpoczęcie imprezy

– godz. 21:10-22:10 – koncert The Freeborn Brothers 

– godz. 22:15-23:15 – koncert “Lanberry”

– godz. 23:20-23:55  – koncert Poparzeni Kawą Trzy – I część

– godz. 23:55-24:00 – życzenia sylwestrowo-noworoczne od prezydenta Rzeszowa, odliczanie publiczności wraz z zespołami

– godz. 24:00 – pokaz sztucznych ogni i laser show

– godz. 24:20 – koncert Poparzeni Kawą Trzy – II część

– godz. 01:20 – koniec imprezy 

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: