Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Rzeszowa

4
Reklama

Strażacy-ochotnicy ze Słociny odnaleźli 82-letniego mieszkańca Rzeszowa, który zaginął we wtorkowy wieczór.

 

Policja o zaginięciu mężczyzny została powiadomiona w środę ok. godz. 15:30. Jak wynikało ze zgłoszenia, mieszkaniec Rzeszowa wyszedł z domu we wtorek wieczorem i nie wrócił. Z uwagi na podeszły wiek oraz stan zdrowia, mężczyźnie mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

W akcji poszukiwawczej policjantów wspierali strażacy-ochotnicy i strażnicy miejscy.  Funkcjonariusze opracowali rysopis zaginionego, który przekazano do patroli w terenie. Policjanci sprawdzili również, czy 82-latkowi pomocy nie udzielało pogotowie ratunkowe oraz czy nie został przyjęty do szpitala lub noclegowni.

-Jednocześnie okazało się, że mężczyzna był widziany przez znajomą w okolicy swojego dawnego domu rodzinnego – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. Tam też skoncentrowano poszukiwania.

W akcji uczestniczyło 14 policjantów, których wsparło czterech strażników miejskich oraz 23 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słociny, Zalesia i Wilkowyi. Na miejsce sprowadzono również przewodnika z psem służbowym.

W środę o godz. 18:40 strażacy z OSP Słocina odnaleźli mężczyznę w pobliżu miejsca zamieszkania. Policjanci potwierdzili jego tożsamość. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła mieszkańca Rzeszowa do szpitala. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.p

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.