Grzegorz Tereszkiewicz, szef Twojego Ruchu w Rzeszowie, został usunięty z partii. Tereszkiewicz doprowadził do powstania komitetu wyborczego, konkurencyjnego dla Marty Niewczas, przewodniczącej TR na Podkarpaciu.

Tereszkiewicz na swoim Facebooku opublikował decyzję z 4 września zarządu krajowego Twojego Ruchu o wyrzuceniu go z partii. W decyzji napisano, że Tereszkiewcz, jako szef TR w Rzeszowie, udzielił Marcie Niewczas poparcia do tworzenia list do Rady Miasta Rzeszowa oraz na to, by startowała w najbliższych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Zarząd krajowy partii twierdzi, że klub TR w Rzeszowie w sierpniu cofnął poparcie Niewczas, która zarejestrowała komitet „Aktywny Rzeszów”. Wystawi on swoich kandydatów w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa. Władze Twojego Ruchu uznały, że Tereszkiewicz doprowadził do powstania komitetu wyborczego, konkurencyjnego wobec komitetu Niewczas, a który jest wspierany przez centralę TR.

Działał na szkodę partii?

„Celem było odebranie wyborców Marcie Niewczas” – uzasadnił zarząd krajowy partii wyrzucenie ze swoich szeregów Grzegorza Tereszkiewicza.

Konsekwencją dwóch konkurujących ze sobą komitetów w ramach jednej partii może być – zdaniem zarządu – rozbicie głosów wyborców i uzyskanie słabszego wyniku.

„Jest to działanie na szkodę partii” – uznał zarząd Twojego Ruchu.

– To dziwne. Wcześniej informowano nas, że nie ma wymogów startu z list tworzonych przez polityków Twojego Ruchu. Ważne było tylko to, byśmy nie kandydowali z innych list, należących do innych partii politycznych – przekonuje Tereszkiewicz. – Chcieliśmy stworzyć swoją listę z ludźmi, którzy znają to miasto.

Najwięcej ma ugrać Niewczas?

Tereszkiewicz nie ukrywa, że jest skonfliktowany z Niewczas.

– Od kilku tygodni nie potrafiliśmy się dogadać. Mimo wszystko staraliśmy się współpracować dla dobra Twojego Ruchu – mówi były szef TR w Rzeszowie. Wspomina majowe wybory do europarlamentu, które okazały się porażką dla całej partii. Z podkarpackiej listy startowała Niewczas i Tereszkiewicz. Teraz Niewczas ma startować w wyborach samorządowych. Tereszkiewicza na liście „Aktywnego Rzeszowa” nie będzie.

– Listy, które Marta Niewczas tworzyła, były robione tak, by ona mogła, jak najwięcej zyskać. Pokazała, że najważniejsza jest ona i ona ma najwięcej ugrać w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa – mówi Tereszkiewicz.

Lojalność jest najważniejsza

Tereszkiewicz twierdzi, że z partii wyrzucono go na wniosek Niewczas. Niewczas przekonuje, że wnioskował o to sekretarz Twojego Ruchu. O usunięciu Tereszkiewicza z TR dowiedziała się z e-maila, jakiego dostała z Warszawy.

– Należy pamiętać, że w partii obowiązują pewne zasady, których trzeba przestrzegać, a najważniejsze to być lojalnym – mówi szefowa TR na Podkarpaciu na temat powołania przez Tereszkiewicza konkurencyjnego komitetu wyborczego.

Tereszkiewicz nie chce na razie zdradzać nazwisk osób, które będą na jego liście wyborczej. – To nie będzie lista partyjna – mówi jedynie. – Chcemy pokazać, że Rzeszów to nie tylko innowacja, ale też gospodarka i kultura. Zajmiemy się również sprawami i promowaniem organizacji pozarządowych – dodaje Grzegorz Tereszkiewicz.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama