Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie
Reklama

1000 zł grzywny ma zapłacić Bogdan Ś., lider „Solidarności” w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, za pobicie pracownika.

Wyrok, o którym dowiedział się Rzeszów News, zapadł 7 grudnia br. w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. W piątek udało nam się w sądzie potwierdzić te informacje. Samo zdarzenie miało miejsce w styczniu 2016 roku na terenie MPWiK.

Bogdan Ś. pobił jednego z pracowników spółki, który po zdarzeniu złożył zawiadomienie do prokuratury. 

– Bogdan Ś. został uznany winnym spowodowania, poprzez uderzenie, lekkich obrażeń ciała pracownika. Sąd wymierzył oskarżonemu karę grzywny w wysokości 1000 zł oraz zwrot kosztów sądowych – mówi nam sędzia Alicja Kuroń z Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Wyrok sądu jest nieprawomocny. W piątek próbowaliśmy się skontaktować z Robertem Nędzą, prezesem MPWiK. Bezskutecznie. Nędza nie odbierał telefonu komórkowego. Nie udało nam się także skontaktować z Bogdanem Ś.

MPWiK jest spółką miejską. – My w takie sprawy nie ingerujemy – mówi krótko Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Pracownicy MPWiK twierdzą, że Bogdan Ś. traktuje pracowników po chamsku. – Przez jego zachowanie tylko w tym roku z ”Solidarności” odeszło kilkadziesiąt osób – mówią nam nieoficjalnie pracownicy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama