Zdjęcie: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie

Zamiast Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Patron pozostał ten sam. Szpital ma nowego właściciela, stąd zmiana nazwy.

To była konieczność. Szpital przy ul. Szopena od 1 stycznia 2023 roku należy do Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowa nazwa została została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 20 stycznia. Tyle zajęły formalności. 

Zmieniła się nazwa, więc trzeba zmienić szyldy. Z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego na Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Na głównym budynku przy ul. Szopena do wymiany jest pięć napisów, kolejny na budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. – Zajmie to co najmniej kilkanaście tygodni – mówi Andrzej Sroka, rzecznik USK. 

Szpital musi też zamówić nowe tablice informacyjne, pieczątki i papier firmowy. – Nie znamy jeszcze kosztów, ale zostaną pokryte z budżetu szpitala – dodaje rzecznik. Nie zmieni się tylko logo szpitala, zostaje biało-niebieski krzyż. W połowie lutego ma być gotowa nowa strona internetowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Szpital przy ul. Szopena w ubiegłym roku świętował 135-lecie. Zatrudnia ponad 1700 osób, w tym 250 lekarzy specjalistów. Rocznie leczy ok. 46 tysięcy pacjentów i wykonuje 13 tysięcy operacji. 

Do tej pory szpital podlegał samorządowi województwa. Uniwersytet potrzebował go, żeby kształcić studentów na kierunku lekarskim i rozpocząć budowę szpitala w Świlczy. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama