Dobra wiadomość dla mieszkańców Podkarpacia: T-Mobile rozbudowuje sieć LTE i uruchamia kolejne stacje bazowe, które zapewnią jeszcze lepszy zasięg.

Od momentu zakończenia aukcji LTE, na której T-Mobile pozyskał nowe częstotliwości z zakresu 800 MHz, operator inwestuje w rozwój infrastruktury LTE – uruchomił ponad 300 nowych nadajników. Stacje pozwalają na zwiększenie zasięgu bezprzewodowej sieci – aktualnie T-Mobile z zasięgiem LTE dociera do 91 proc. populacji na ponad 63 proc. powierzchni Polski.

– Użytkownicy zauważą znaczną poprawę jakości w codziennym korzystaniu z sieci oraz lepszy zasięg, również na terenach pozamiejskich oraz wewnątrz budynków. Wyższy komfort korzystania z mobilnego internetu to także błyskawiczny dostęp do stron www, szybsze pobieranie plików oraz znakomita jakość transmisji muzyki i odtwarzanych filmów – twierdzi Konrad Mróz z T-Mobile.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W całym województwie podkarpackim w wyniku prac modernizacyjnych w ostatnim czasie uruchomiono kilkanaście nowych nadajników, m.in. w Dukli w powiecie krośnieńskim, Narolu i Cieszanowie w powiecie lubaczowskim, Birczy w powiecie przemyskim oraz w Grębowie i Baranowie Sandomierskim w powiecie tarnobrzeskim.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama