Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Tyle co znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów polskich miast, tak teraz ratusz pochwalił się, że Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Jak podaje Urząd Miasta w Rzeszowie, Innovation in Politics Institute, który ma siedzibę w Wiedniu oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych i ośrodka Thinktank przyznały wyróżnienia 14 polskim finalistom europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce. Wśród nich znalazł się m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

To wyróżnienie prezydent otrzymał za „szczególny wkład w budowanie polityczno-społecznych innowacyjnych rozwiązań, które są odpowiedzią na konkretne potrzeby wspólnot i służą jako inspiracja dla liderów na szczeblu zarówno lokalnym, jak i krajowym”.

Europejski Instytut Innowacji w Polityce gromadzi prestiżowe grono europejskich polityków i działaczy społecznych. Sam konkurs natomiast odbywa się w 16 krajach Unii Europejskiej a finalistów i zwycięzców wyłania jury złożone z ponad 1000 osób z 47 krajów Rady Europy.

Nagroda „Innowacje w Polityce” przyznana jest przez Europejczyków w ośmiu kategoriach: Społeczeństwo, Demokracja, Prawa człowieka, Społeczność lokalna, Ekologia, Dobrobyt, Miejsce pracy, Jakość życia. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 grudnia w Berlinie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama