Tadeusz Ferenc został uznany najlepszym prezydentem kadencji 2010-2014 w trwającym od 2011 roku konkursie zorganizowanym przez PortalSamorządowy.pl. Wyboru dokonali internauci.

Internauci przez ostatnie cztery lata oddali tysiące głosów. Każdy mógł oddać głos raz w tygodniu. Włodarzom polskich miast głosujący dawali plusy lub minusy w trzech kategoriach: sytuacja społeczno-gospodarcza i rynek pracy, inwestycje miejskie oraz zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców.

Tytuł Prezydent Kadencji 2010-2014 przyznano pięciu prezydentom: Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, Ryszardowi Brejzie, prezydentowi Inowrocławia, Piotrowi Uszokowi, prezydentowi Katowic, Grażynie Dziedzic, prezydentowi Rudy Śląskiej i Piotr Jedlińskiemu, prezydentowi Koszalina.

Najwięcej pozytywnych głosów z całej piątki otrzymał Tadeusz Ferenc – 92,3 proc.

– Dbałość o estetykę miasta, dobry kontakt z mieszkańcami oraz skuteczne dobijanie się do Warszawy o pieniądze to znaki firmowe jego prezydentury. Mimo twardej ręki w zarządzaniu, z której słynie, Ferenc jest lubiany, mówi się o nim, że słucha mieszkańców i nie rzuca słów na wiatr – podał w uzasadnieniu PortalSamorzadowy.pl.

Rzeszów zagłębiem informatycznym kraju

Podkreślono, że Rzeszów, w przeciwieństwie do innych stolic, nie traci mieszkańców. Powodów jest kilka. – Stolica Podkarpacia coraz częściej określana jest mianem zagłębia informatycznego kraju. Działa tu kilkadziesiąt firm w branży IT, wielu młodych i zdolnych informatyków właśnie w Rzeszowie znajduje pracę – czytamy w uzasadnieniu.

Podano także, że w Rzeszowie jest sześć uczelni wyższych, z czego trzy kształcą studentów na kierunku informatyka o specjalnościach: technologie internetowe i mobilne czy inteligentne systemy wspomagania decyzji. Na korzyść Rzeszowa działa także lotnisko w Jasionce, które przyciąga biznes i dzięki temu w strefie Rzeszów-Dworzysko za kilka lat pracę znajdzie kilka tysięcy osób.

PortalSamorzadowy.pl poinformował, że Rzeszów w ostatnich latach był nagradzany i wyróżniany. Dwa lata temu Rzeszów zdobył tytuł najpiękniej oświetlonego miasta na Podkarpaciu. W rankingu Forbes’a na Miasta Atrakcyjne dla Biznesu Rzeszów zajął pierwsze miejsce. Otrzymał też nagrodę Zjednoczona Europa, przyznawaną dla najdynamiczniej rozwijających się miast na świecie.

Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa jest 12 lat. Teraz będzie się ubiegał o czwartą kadencję.

Wyniki głosowania

1. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa – 92,3 proc.

2. Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia – 85 proc.

3. Piotr Uszok, prezydent Katowic – 83 proc.

4. Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej – 82,3 proc.

5. Piotr Jedliński, prezydent Koszalina – 72,6 proc.

Portal Samorządowy chciał przyznać także tytuł Marszałka Kadencji. Zrezygnował z tego, bo żaden z marszałków nie przekroczył progu 3 tys. głosów (z przewagą pozytywów), a różnice w liczbie głosów w czołówce włodarzy regionów były nieznaczne.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama