Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, po namowach różnych grup społecznych, postanowił zrezygnować ze startu do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że to wstępna decyzja. Czeka go spotkanie z Grzegorzem Schetyną. 

– Byli u mnie przedstawiciele różnych grup społecznych. Pytano mnie w kościele, czy zostaję, czy odchodzę. Biorąc to wszystko pod uwagę uległem ich namowom, bo ja słucham ludzi – powiedział po godz. 13:00 w ratuszu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

Decyzję o „wstępnej” rezygnacji ze startu do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej Ferenc ogłosił w obecności Zdzisława Gawlika, lidera Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu. Oficjalną informację o rezygnacji ze startu Tadeusz Ferenc ogłosi w najbliższy piątek podczas zaplanowanego spotkania w Rzeszowie z Grzegorzem Schetyną, liderem PO.

O tym, że Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zrezygnował ze startu do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, poinformowaliśmy w sobotę jako pierwsi. W poniedziałek odbyła się jeszcze manifestacja przeciwników startu Ferenca do Sejmu. Zaplanowano ją w piątek, nim pojawiły się nieoficjalne informacje, że Tadeusz Ferenc zostaje w ratuszu.

W poniedziałek z wizytą u Ferenca byli także honorowi obywatele Rzeszowa, którzy również przekonywali prezydenta, aby zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z samego rana do ratuszowych gabinetów Tadeusza Ferenca pukali także dziennikarze, by się dowiedzieć, co prezydent postanowił, bo ten przez cały weekend milczał. – Chcę być uczciwy. Przyjdźcie o 13:00 – odprawił w poniedziałek rano z kwitkiem dziennikarzy prezydent Ferenc. Na tę godzinę zaplanował on spotkanie ze Zdzisławem Gawlikiem.

Więcej informacji wkrótce. 

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama