Reklama

Zgodnie z przewidywaniami Tadeusz Ferenc ogłosił, że będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Gdyby Ferenc wygrał wybory, a wiele na to wskazuje, że tak się stanie, to byłaby to już jego czwarta kadencja. Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa jest od 2002 roku. Potwierdził już oficjalnie, że będzie ubiegał się o reelekcję. Jego konkurentem będzie na pewno Andrzej Szlachta, który prezydentem Rzeszowa był przed Ferencem, a obecnie jest posłem PiS.

Ferenc i Szlachta to jak na razie to jedyni kandydaci, którzy zapowiedzieli start w wyborach, jakie odbędą się 16 listopada.

– Aby poprawiać warunki mieszkaniowe, miejsca pracy, edukację, służbę zdrowia, sport, kulturę, sprawy socjalne. W tej chwili tworzony jest komitet wyborczy Rozwój Rzeszowa – uzasadnił start w wyborach Tadeusz Ferenc.

Jak donoszą media, Ferenca w wyborach poprze SLD oraz Platforma Obywatelska. Swojego kandydata raczej nie wystawi PSL, które cztery lata temu także poparło Tadeusza Ferenca.

W przyszłym tygodniu kandydata na prezydenta Rzeszowa ogłosi Marta Niewczas, założycielka komitetu wyborczego Aktywny Rzeszów, który został w środę zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. Niewczas jest przewodniczącą Twojego Ruchu na Podkarpaciu. Dotychczas nie zdradziła, kogo komitet wystawi na prezydenta stolicy Podkarpacia.

Kto wygra wybory na prezydenta Rzeszowa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Szkoda że nie startuje w wyborach Robuś Kultys. NIE, nie głosowałbym na niego broń cie Panie Boże. Już bym wolał ręke wsadzić do ula. Po prostu miałbym co zrywać a na kilku plakatach dorysowałbym rude wąsy stoczniowca

 2. Szanowni Rzeszowianie!

  Miło nam poinformować, iż 27 sierpnia Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podjął decyzję o starcie w nadchodzących wyborach na Prezydenta Naszego Miasta.

  W związku z tym został zarejestrowany (podobnie jak w poprzednich wyborach) Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w ramach którego Prezydent Tadeusz Ferenc będzie ubiegał się o zwycięstwo w nadchodzących wyborach.

  Komitet Wyborczy jest szeroką i ponadpartyjną reprezentacją różnorodnych środowisk naszego miasta, otwartą na współpracę z wszystkimi, którzy codzienną pracą i działaniami budują rozwój naszego pięknego miasta. Komitet obecnie współtworzy i popiera kilkadziesiąt organizacji społecznych i gospodarczych z terenu naszego miasta: związki zawodowe, partie polityczne, stowarzyszenia kulturalne i sportowe, ruch spółdzielczy, organizacje młodzieżowe oraz związki emerytów i rencistów a także organizacje pozarządowe i pożytku publicznego.

  W skład powołanego Honorowego Komitetu Poparcia Tadeusza Ferenca weszło jak dotąd ponad 250 osób, przedstawicieli wszystkich środowisk zawodowych i społecznych naszego miasta, które wspierają dotychczasowy, dynamiczny rozwój Rzeszowa. Sylwetki członków komitetu i środowiska społeczne popierające osobę Tadeusza Ferenca będziemy przedstawiać opinii publicznej sukcesywnie w trakcie kampanii wyborczej.

  Drużyna skupiona wokół Prezydenta Ferenca ma charakter otwarty, zapraszamy więc serdecznie wszystkich tych Mieszkańców Rzeszowa, którzy chcieliby nam pomóc w prowadzeniu kampanii wyborczej lub chcieliby spróbować swoich sił w wyborach do Rady Miasta. Pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego jest Konrad Fijołek (konradfijolek@onet.pl)

  Siedziba Komitetu mieści się na parterze kamienicy Rynek 4, można również skontaktować się z nami poprzez Facebooka.

  Zapraszamy dołącz do drużyny Tadeusza Ferenca.

Comments are closed.