Reklama

Zgodnie z przewidywaniami Tadeusz Ferenc ogłosił, że będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Gdyby Ferenc wygrał wybory, a wiele na to wskazuje, że tak się stanie, to byłaby to już jego czwarta kadencja. Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa jest od 2002 roku. Potwierdził już oficjalnie, że będzie ubiegał się o reelekcję. Jego konkurentem będzie na pewno Andrzej Szlachta, który prezydentem Rzeszowa był przed Ferencem, a obecnie jest posłem PiS.

Ferenc i Szlachta to jak na razie to jedyni kandydaci, którzy zapowiedzieli start w wyborach, jakie odbędą się 16 listopada.

– Aby poprawiać warunki mieszkaniowe, miejsca pracy, edukację, służbę zdrowia, sport, kulturę, sprawy socjalne. W tej chwili tworzony jest komitet wyborczy Rozwój Rzeszowa – uzasadnił start w wyborach Tadeusz Ferenc.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak donoszą media, Ferenca w wyborach poprze SLD oraz Platforma Obywatelska. Swojego kandydata raczej nie wystawi PSL, które cztery lata temu także poparło Tadeusza Ferenca.

W przyszłym tygodniu kandydata na prezydenta Rzeszowa ogłosi Marta Niewczas, założycielka komitetu wyborczego Aktywny Rzeszów, który został w środę zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. Niewczas jest przewodniczącą Twojego Ruchu na Podkarpaciu. Dotychczas nie zdradziła, kogo komitet wystawi na prezydenta stolicy Podkarpacia.

[poll id=”14″]

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama