Tak ma wyglądać Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne [NOWE WIZUALIZACJE]

Miasto Rzeszów w końcu pokazało, jak ostatecznie będzie wyglądało Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne.

 

Długo wyczekiwany przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego w końcu został ogłoszony. Wraz z nim pojawiły się najnowsze wizualizacje, jak w przyszłości ma wyglądać RCK, które miasto Rzeszów wspólnie będzie realizowało z PKP.

Inwestycja oszacowana na około 90 mln zł zakłada przebudowę placu przed dworcem PKP. Powstaną perony autobusowe oraz miejsce dla ładowarek autobusów elektrycznych. Z placu docelowo mają korzystać autobusy miejskie i komunikacja regionalna. 

W podziemiach ma powstać parking na minimum 110 miejsc, m.in. dla taksówek, osób wysiadających, około 30 miejsc typu Kiss&Ride oraz około 60 tzw. długiego postoju.

Plan budowy RCK przewiduje także przebudowę układu drogowego w centrum miasta na odcinku od skrzyżowania ul. Grottgera z ul. Asnyka do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Powstanie m.in. dwupasmowe rondo. 

Zostanie przebudowany również budynek dworca PKP. Zmieni się przede wszystkim jego wewnętrzna aranżacja, która ma być bardziej funkcjonalna dla pasażerów. Budynek zyska także nowoczesny systemy teleinformatyczne. 

W podziemiach powstanie hol wraz z zadaszeniem, który połączy tunel prowadzący na perony i w stronę ul. Kochanowskiego. Zgodnie z planem, w tym roku ma się rozpocząć projektowanie inwestycji, co potrwa do końca 2021 roku. RCK ma być gotowe w 2023 r.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama