Zdjęcie: Pixabay

Od poniedziałku (14 listopada) mieszkańcy Rzeszowa mogą składać wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach. W cenie 1980 zł brutto za tonę będzie go dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, program jest skierowany do gospodarstw domowych. Miasto będzie rozprowadzać węgiel, który kupi od jednej ze spółek Skarbu Państwa.

Umowy na dostarczenie surowca jeszcze nie podpisano, ale Urząd Miasta Rzeszowa w poniedziałek rozpoczął już nabór wniosków o zakup paliwa przez mieszkańców. Wcześniej pytał mieszkańców, ile potrzebują węgla na zimę, okazało się, że ponad 600 ton.

Wnioski można składać do 2 grudnia. Z tego prawa mogą skorzystać ci, którzy mieszkają w Rzeszowie, są uprawnieni do dodatku węglowego, nie kupiły dotychczas węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę i co najmniej 1,5 tony.

Wniosek można złożyć osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Langiewicza 15, w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych i Punktach Informacyjnych w budynkach urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 (w godzinach pracy urzędu).

Dokument można także przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów. Trzecia możliwość to złożenie wniosku przez ePUAP – wniosek musi zawierać podpis elektroniczny, zaufany albo podpis osobisty.

Formularz znajdziecie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa. – Wniosek zostanie rozpatrzony niezwłocznie – zapewnia Bartosz Gubernat. 

W przypadku błędów lub braku wymaganych informacji wnioskodawca zostanie wezwany do poprawy lub ich uzupełnienia. – Uwaga! Wnioskodawca zostanie powiadomiony o wyniku weryfikacji drogą wskazaną we wniosku – tłumaczą miejscy urzędnicy. 

W przypadku pozytywnej weryfikacji, dane wnioskodawcy trafią do MPGK Rzeszów, spółki prowadzącej sprzedaż węgla w imieniu miasta. Pracownicy spółki skontaktują się z wnioskodawcą, by ustalić z nim termin odbioru węgla.

Złożenie wniosku jest bezpłatne, kupno węgla nie obejmuje kosztów transportu, można skorzystać z przewozu węgla ze składu, węgiel można odebrać osobiście lub przez osobę wskazaną we wniosku własnym pojazdem, płatność gotówką lub kartą przy odbiorze. 

Co ważne też, ci, którzy mieszkają w Rzeszowie, nie będą mogli kupić węgla za 1980 zł poza granicami miasta. Sprzedaż ruszy, gdy MPGK otrzyma surowiec od wyznaczonych spółek rządowych. – One będą gwarantem jego jakości – twierdzą urzędnicy.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama