Rzeszowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w najbliższy piątek (17 kwietnia) organizuje telefoniczny dyżur ze swoimi ekspertami na temat “Tarczy antykryzysowej”.
Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS, poinformował, że dyżur odbędzie się w związku z ograniczeniami w obsłudze klientów, a także dużą liczbą pytań na temat “Tarczy antykryzysowej” oraz wsparcia z ZUS dla przedsiębiorców i osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, agencyjne, o dzieło).
W najbliższy piątek eksperci ZUS będą czekali na pytania pod numerem telefonu: 17 858 61 85, w godz. 10:00-12:00.
Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje o tym, kto ma prawo do świadczeń postojowych (w środę ZUS wypłacił pierwsze postojowe dla podkarpackich przedsiębiorców), warunkach, jakie należy spełnić, by zostać zwolnionym ze składek ZUS, czy skorzystać zarówno ze zwolnienia składek, jak i świadczenia postojowego.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)



![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)




![Biblioteka Nowa, czyli „MAKI”. Prezydent Fijołek ogłasza plany wielkiej inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/biblioteka-nowa-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)



