Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Po ponad miesiącu przerwy, miasto zdecydowało, że w niedzielę (10 maja) otworzy targowisko przy ulicy Dworaka w Rzeszowie.

Targowisko zamknięto w związku z epidemią koronawirusa. Otwarcie placu targowego zaplanowane na najbliższą niedzielę nie oznacza, że epidemia minęła.

– Będą obostrzenia. Przy jednym stoisku może stać maksymalnie 4 osoby. Każdy musi mieć maseczki i rękawiczki – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Urzędnicy zapewniają także, że bezpieczne odległości zostaną zachowane między poszczególnymi stoiskami na targowisku. – Zwykle są one rozstawione od siebie nawet w większych niż 2-metrowych odstępach – przekonują miejscy urzędnicy. 

Plac targowy ma 2 ha, może się na nim otworzyć niespełna 300 stanowisk. Biorąc pod uwagę, że przy jednym stanowisku będzie mogło stać maksymalnie 4 osoby, to oznacza, że jednocześnie na placu może przebywać w niedzielę (10 maja) maksymalnie 1200 osób.

– Nie przewidujemy, że wszystkie stoiska zostaną otwarte, dlatego spodziewamy się, że osób na placu będzie zdecydowanie mniej. Niemniej jednak, będziemy monitorować sytuację – zapewniają urzędnicy. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: