Reklama

Most Narutowicza w Rzeszowie zostanie otwarty dla ruchu w przyszłym tygodniu. Przy obiekcie trwają jeszcze prace wykończeniowe. 

[Not a valid template]

– Most jest gotowy. Kładziony jest jeszcze nowy asfalt na drogach dojazdowych – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Dodatkowo, w przyszłym tygodniu, będzie położona nowa nawierzchnia na ul. Naruszewicza – dodaje.

Zmianom uległ natomiast termin położenia nowej nawierzchni na ul. Targowej. Dotychczas urzędnicy planowali połączyć obie inwestycje. – Postanowiliśmy jednak, że nakładka na Targowej będzie osobnym zadaniem, a cała inwestycja zostanie zrealizowana do świąt – zapowiada Chłodnicki.

Jutro ratusz ma podać dokładny termin otwarcia nowego mostu. Na razie wiadomo, że stanie się to w godzinach popołudniowych, po zmroku, by można było od razu podziwiać iluminację świetlną.

Budowa mostu Narutowicza, łączącego ulice Naruszewicza z Wierzbową, kosztowała 6,7 mln zł. Powstał w miejscu starej kładki, która była zbyt wąska. Inwestycja w 30 procentach jest dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama