Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

– Z teledysku jesteśmy bardzo zadowoleni. Prosty przekaz, dynamiczne przejścia. Mamy nadzieję, że klip skłoni do refleksji – mówi Rzeszów News Mateusz Wójcik, lider grupy 0% Normy, o świeżutkim klipie do kawałka „Pomnik”.

Teledysk rzeszowskiej grupy 0% Normy do kawałka „Pomnik” pojawił się w internecie w środę wieczorem. Na czarno-białym klipie widzimy oczywiście pomnik Walk Rewolucyjnych – z dołu, z góry, z dalsza i z bliższa. Są zbliżenia na figury, godło Rzeszowa, mamy widok z tarasu Hotelu Rzeszów, okrągłej kładki i od strony ogrodów bernardyńskich.

Klip kończy widok pomnika na tle szybko przepływających chmur symbolizujących upływ czasu.

Na pierwszy plan w teledysku wysuwają się także muzycy oraz energiczny lider kapeli Mateusz Wójcik, czyli „Wujek Mati”. Oczywiście, w teledysku nie mogło zabraknąć mieszkańców Rzeszowa – zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych – którzy utworzyli mur broniący pomnika – symbolu Rzeszowa. Klip rozpoczyna logo z pomnikiem i napisem „Razem ratujemy wielki pomnik. Teraz!”.

– Z teledysku jesteśmy bardzo zadowoleni. Prosty przekaz, dynamiczne przejścia – tacy jesteśmy i my – bezpośredni, szczerzy i ruchliwi. Mamy nadzieję, że klip skłoni do refleksji, bo taka też była jego rola. Rozważmy opcję metamorfozy pomnika – mówi nam Mateusz Wójcik.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdjęcia do klipu były kręcone w sierpniu. Kawałek wraz z teledyskiem powstał z inspiracji grupy „Bitwa o pomnik”, która w maju zorganizowała piknik przy pomniku.

Przypomnijmy, pomnik Walk Rewolucyjnych to jeden z dwóch w Rzeszowie (drugi to Wdzięczności Armii Czerwonej na placu Ofiar Getta), które mają zniknąć z przestrzeni publicznej miasta, bo – według Instytutu Pamięci Narodowej – gloryfikują ustrój komunistyczny. Decyzję o przyszłości „symbolu miasta” jeszcze w tym miesiącu ma podjąć Ewa Leniart (PiS), wojewoda podkarpacki.

(jg)

https://www.youtube.com/watch?v=OlSeJlSMFm8&feature=youtu.be

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama