Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

W sobotę (1 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się wyjątkowy koncert. Zagra warszawski kwartet Tides From Nebula.

Koncert będzie podsumowaniem trwającego przez całą sobotę otwarcia salonu marki Yamaha Rzeszów przy ul. Ludwika Chmury obok salonu Harleya Davidsona. Dzień otwarcia salonu będzie składał się z dwóch części: uroczystego otwarcia i towarzyszących mu wydarzeń w ciągu dnia pod salonem oraz koncertów wieczorem na rzeszowskim Rynku.

Dokładną rozpiskę programu znajdziecie na końcu tekstu. 

W ramach otwarcia salonu odbędzie się również Yamaha Custom Show, czyli konkurs na najlepiej spersonalizowany motocykl japońskiej marki. Główną nagrodą jest weekend darmowej jady testowej modelem Niken (pierwszy na świecie seryjny motocykl trójkołowy) wraz z opłacony pobyt w luksusowym hotelu Arłamów. 

Do konkursu można się zgłaszać także na miejscu w dniu imprezy do 12:00. 

Przez cały dzień będzie trwał piknik z elementami kultury japońskiej oraz prezentacją pojazdów Yamahy. Dla fanów motocykli przewidziano pokaz najnowszych modeli Yamaha, w tym rewolucyjny Niken, prezentację aplikacji MyGarage, która za pomocą konfiguratora 3D umożliwia stworzenie własnego motocykla marki Yamaha.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nie zabraknie koncertów. Podczas otwarcia salonu Yamahy zagrają zespoły RockAway (16:30) i Brown (17:30). O 18:30 impreza przeniesie się na rzeszowski Rynek. O 20:30 na scenie na japońskich bębnach zagra zespół Amaterasu.

O 21:00 rozpocznie się koncert Tides From Nebula. Zespół powstał w 2008 roku. Dotychczas zagrał ponad 800 koncertów. TFN jest uważany za jeden z czołowych zespołów z gatunku instrumentalnego rocka w Europie, zagrał trasę koncertową w Indiach, gdzie był główną gwiazdą festiwalu zorganizowanego na sławnym torze F1 w Greater Noida. 

Zespół współpracował ze Zbigniewem Preisnerem, słynnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym w 2011 roku wspólnie nagrali album „Earthshine”. TFN jest znany z bardzo żywiołowych występów okraszonych spektakularną oprawą świetlną.

Rzeszowski koncert będzie wyjątkowy, dlatego, że Tides From Nebula w tym roku obchodzą 10-lecie działalności, skupiają się na pisaniu piątej płyty zespołu. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama