Kadr z filmu
Reklama

Polak i Amerykanka stworzyli 20-minutowy film o Rzeszowie, w którym pokazują, jakie nasze miasto jest piękne i przyjazne.

Za nami wakacje i mnóstwo turystów, którzy odwiedzili Rzeszów. Wśród osób, które do nas zawitały, znalazła się polsko-amerykańska para vlogerów, filmowców i fotografów – Dawid i Blonnie, którzy w stolicy Podkarpacia pojawili się w połowie sierpnia, gdy trwał u nas festiwal filmowy „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa”.

Blonnie i Dawid prowadzą wideoblog na YouTube na kanale „We Are Going Samewhere”, na którym umieścili film o stolicy Podkarpacia zatytułowany „Dlaczego dobrze żyje się w Rzeszowie?”.

„Rzeszów wygląda na miasto idealnych rozmiarów. Czy jednak jest to dobre miasto do życia? Któż wiedziałby lepiej niż sami jego mieszkańcy!” – piszą pod filmem Dawid i Blonnie.

W 20-minutowym materiale vlogerzy zaprezentowali centrum Rzeszowa, gdzie spacerowali po naszym deptaku i Rynku oraz rozmawiali z mieszkańcami o tym, jak żyje się w Rzeszowie. Okazało się, że mamy całkiem modny deptak, interesującą okrągłą kładkę i sympatycznego dragona, który strzeże naszego miasta.

Ponadto, Rzeszów w obiektywie polsko-amerykańskiej pary okazał się także miastem, które pomimo tego, że jest duże, ma swój klimat, jest zielone i czyste, a do tego, bardzo dobrze się tu żyje.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.