Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz/ Rzeszów News

Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańki ma datę. W Rzeszowie zapowiada się lato z muzycznymi festiwalami. 

Od 10 do 11 lipca potrwa trzecia edycja Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańki, który powstał z inspiracji Anny Stańko, córki i wieloletniej managerki artysty.

Programu tegorocznej edycji jeszcze nie ogłoszono. Organizatorzy zdradzają jednak, że będzie ona „ucztą nie tylko dla ucha, lecz także dla oka”. 

Toast odbędzie się w dwóch miejscach – na dziedzińcu Zamku Lubomirskich i w Niezłej Sztuce w Biurze Wystaw Artystycznych. Koncerty z udziałem czołowych postaci świata jazzu tradycyjnie już uczczą życie i twórczość Tomasza Stańki.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach na rzeszowskich scenach wystąpili m.in.: Wadada Leo Smith, Skalpel feat. Piotr Damasiewicz, David Virelles, Reuben Rogers, Gerald Cleaver, Skalpel feat. Piotr Damasiewicz, Marcin Wasilewski Trio feat. Tomasz Dąbrowski.

Festiwalowe lato

To nie pierwsze wydarzenia, które po pandemicznej przerwie wróciły na kulturalną mapę Rzeszowa. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy programy Europejskiego Stadionu Kultury i Maskarady, które redakcja Rzeszów News objęła patronatem. Na lipiec zapowiedziano z kolei drugą edycję Tonów

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama