Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, nie zatrzymuje się. W piątek (10 sierpnia) będzie rozmawiał z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja. 

Tzw. cykl “Tour de Ferenc”, zainaugurowany 27 lipca, rozkręca się na dobre. To już piąte w tym sezonie spotkanie Tadeusza Ferenca z mieszkańcami Rzeszowa. Z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja prezydent będzie rozmawiał o projekcie budżetu miasta na 2019 rok i bieżących sprawach osiedli. 

Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16:30 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja przy ul. Olbrachta 120. Spotkanie zostanie poprzedzone uroczystym otwarciem placu zabaw przy ul. Mazowieckiej, które zaplanowano na 16:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

 1. Rowerzyści jeżdżą tak , jak drogi na to pozwalają
  Nikt nie będzie nagle skakał z wysokiego krawężnika na asfalt, na którym samochody pędzą >70km/h, tylko dla tego, że jakiś inteligentny inaczej pseudoekspert zaprojektował zanikające drogi dla rowerów.
  Pretensje należy kierować do urzędników, którzy zepchnęli rowerzystów na chodniki, zabierając pieszym przestrzeń.
  Podsumowując posłużę się modnym na miejscowych forach stwierdzeniem: “jak ci się nie podoba, to się wyprowadź”, albo zbieraj podpisy pod petycją o zakazie używania rowerów na terenie miasta – będzie kolejna rzeszowska “innowacja”.

 2. A Szlachta z Pisu gdy był prezydentem spotkał się z chociaż jednym mieszkańcem jakiegokolwiek osiedla?

  Według mnie bardzo dobrze że pan Ferenc jest blisko ludzi. Rok temu obiecał dzieciom plac zabaw na pobitnym i dobrze że wywiązał się co do joty z obietnic. A że będzie o tym mówił? A dlaczego nie ma mówić.

 3. Po pierwsze, przestankowe to są znaki w gramatyce, po drugie , żaden mądry cyklista nie powinien przejeżdżać przed przystankiem tam gdzie wsiadają/wysiadają ludzie, ale niestety inteligentnych rowerzystów jest w naszym mieście niewielu, co widać po sposobie w jaki jeżdżą.

 4. Spotkanie zacznnie sie nudna i nie ciekawa prezentacja o wszystkim i o niczym ktora jest co rok taka sama.
  Bez sensowne tracenie czasu mieszkancow, ktorych i tak za duzo nie ma na tych spotkaniach co swiadczy o tym ze prezydent dawno zapomnial po co go wybrali.

 5. Co na koniec kadencji prezydenci miasta wojewódzkiego maja dla wyborców osiedla jako kiełbasę wyborcza przebudowany plac zabaw.Już nie ma kolejek jednotorowych na podwieszanych stopach,wypadła motylarnia,zoo i inne sztandarowe inwestycje.Już prawe niczego nie ma w programie wyborczym bo budżet miasta (przy zadłużeniu Gm.Rzeszów ) już chyba ponad 700 mln zł stać jedynie teraz na darmowa propagandę.Co prawda można mieszkańców mamić że są zleceniami i ogłoszenia na projekty inwestycyjne ale po spotkaniach projekty się unieważnia.Z rezerwy inwestycyjnej,bo wypadła chyba rozbudowa hali na Podpromiu władze ratusza zakupią dwa samochody elektryczne.Bo to przecież miasto innowacji, tylko gdzie to ekologiczne cacko ładować jak punkt ładowania jest tylko na terenie prywatnej uczelni WSPIA.Z cudzej torby(z podatków i części PIT-ów) łatwo wydawać tylko o dochodach do budżetu trzeba pamiętać ( a były dużo zwolenień ale tylko dla kolegów inwestorów)a inwestycje uzgadniać z mieszkańcami a nie robić im na złość.

 6. Prezydent Ferenc powinien w trybie pilnym spotkać się z Rowerzystami, ZZM od dwóch lat na wniosek stowarzyszenia nie przyciął zieleni na bulwarach i lisiej górze naruszających skrajnie ddr co zagraża bezpieczeństwu, brak też wyznaczonych przejść dla pieszych na bulwarach o co wnioskowali rowerzyści. ZTM natomiast stawia nowe wiaty przestankowe na ul. Lwowskiej na drogach rowerowych, rowerzyści wnioskowali aby je przestawić bo stoją na drogach dla rowerów i wysiadający pasażerowie lecą pod koła jadących rowerów. Jaki terrorysta to zatwierdził ? Komisja ds. bezpieczeństwa jak zwykle śpi, radni mają to w dupie. To oznacza fale protestów i wyciągnięcie na stół niespełnionych obietnic wyborczych.

Comments are closed.