Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, kontynuuje objazd po rzeszowskich osiedlach. W najbliższy piątek (7 września) spotka się z mieszkańcami osiedla Budziwój. 

Tzw. cykl “Tour de Ferenc” rozpoczął się 27 lipca. Na spotkaniach z prezydentem omawiane są bieżące sprawy osiedli oraz projekt budżetu miasta na 2019 rok. W piątek Tadeusz Ferenc spotka z mieszkańcami Budziwoja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Budziwojskiej 154. Początek o godz. 16:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

22 KOMENTARZE

  1. Zobacz sobie na mapy i wtedy będziesz wiedział że trzeba by było po pierwsze wykupić 2 a nawet 3 metry po obu stronach działki i wtedy myśleć o drodze z poboczem. Mapy Ci prawdę powiedzą.

  2. Wpierw muszą zbudować kanalizację deszczową i poprzykrywać rowy między innymi ten przy Herbowej. Byłem w tamtym roku na zebraniu z Panem Prezydentem i była mowa o kanalizacji deszczowej jak również rozbudowie ulicy Herbowej. W tym roku już wiemy i widzimy, ze budowa kanalizacji się rozpoczyna. Dla niezorientowanych można wybrać się na ulicę Miejską i zobaczyć, że zaczynają budowę. Między Miejską i Jana Pawła II powstaną olbrzymie zbiorniki retencyjne na 8000 kubików zbierające m in. nadmiar wody z Herbowej. Po przykryciu rowów, m. in. na Herbowej miasto napewno będzie rozbudowywać ulicę Herbową, ale oczywiście warto pytać prezydenta czy miasto opracowuje już jakaś dokumentacje projektową. Mieszkam przy ulicy Miejskiej, ale wiem że rozbudowa Herbowej jest konieczna. Po rozbudowie Budziwojskiej i Jana Pawła II ( dokończeniu ) ulice Herbowa, Senatorska i Miejska są napewno tymi które trzeba rozbudować, a później również inne mniejsze ulice.

  3. Zaczyna się kosmetyka pod szkoła i koszenie trawy w Budziwoju przez służby miejskie.Zeby tylko trawy na zielono nie malowali.Wszystko pod publikę ,może warto aby na spotkaniach wstali wszyscy urzędnicy z UM i spółek miejskich,dyrektorzy,działacze partyjni z SLD i ściągani na siłę na spotkania.Niektórych na ten ,,cyrk ratuszowy,, i słuchanie tej propagandy mdli inni chce wymiotować.Tak jak zawsze Sienko wygasza przygotowany program póżniej oklaski i pochwały od kolegów partyjnych i zlecanie robót i remontów pod publikę.Władze i księgowa nic nie mówi o zadłużeniu gminy ,miasta Rzeszów że wypadają przetargi na inwestycje bo są poważne problemy finansowe.Taka to jest PRL-owska propaganda od lat ,,aby gały nie wiedziały gdzie się pieniądze publiczne podziały.

  4. Rozbudowa ale z głową, a nie na sztukę, gdzie dalej rowerzyści jadą ulicą obok ścieżki rowerowej.Zrobic szeroką drogę,i Ścieżki rowerowe oddzielić linią ciągłą na szerokości metra przy krawężniku w obydwie strony.

  5. PANIE PREZYDENCIE, PROSZĘ ZOBACZYĆ ILE SIĘ BUDUJE NA HERBOWEJ, NA TARNOPOLSKIEJ, NA BOCZNYCH OD HERBOWEJ, NA POGODNE WZGÓRZA, TAM BLIŻEJ TYCZYNA. W TYM ROKU ZE 100 NOWYCH DOMÓW I KOLEJNE POZWOLENIA WYDANE. PROSZĘ POSZERZYĆ DROGĘ HERBOWĄ!

  6. na osiedlu budziwój kluczowe jest dokończenie (III etap) rozbudowy ul JANA PAWŁA – po tych dziurach jeżdżą nowe autobusy. druga kluczowa sprawa to ulica HERBOWA – tam co roku powstają dziesiątki nowych domów. ulica jest nieprzystosowana do tego ruchu co tam teraz jest. ciągle budują tu szeregówki, domy, osiedla, wprowadza się elita z miasta a droga jak za krola ćwieczka

  7. Czy miasto planuje wreszcie poszerzyć ulicę Herbową, wybudować chodnik i oświetlenie? Wokół tej ulic jest jeden z największych placów budowy w Rzeszowie. Chyba nawet największe jeśli chodzi o zabudowę jednorodzinną!

Comments are closed.