Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Meta trzeciego etapu 78. Tour de Pologne znajdzie się w Rzeszowie. Wyścig wraca do stolicy Podkarpacia po czterech latach. Umowa została podpisana. 

11 marca poinformowaliśmy, że w Rzeszowie zaplanowano metę jednego z etapów 78. Tour de Pologne. Rozmowy z ratuszem prowadził wtedy Czesław Lang, dyrektor generalny LangTeam, który organizuje największy wyścig kolarski w Polsce. Szczegóły trasy nie były jednak znane. 

W czwartek oficjalnie potwierdzono, że Rzeszów znajdzie się na mapie Tour de Pologne. W w ratuszu podpisano umowę dotyczącą promocji miasta podczas tegorocznej edycji wyścigu. 

– Trzeci etap wyścigu zakończy się w Rzeszowie – ogłosił Czesław Lang. Kolarze finiszować będą na al. Cieplińskiego (całą trasę zobaczyć można na grafice poniżej). – Rzeszów to miejsce znakomicie wypróbowane, z fantastycznymi kibicami. Ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych, to trasa przez Bieszczady, z trudnymi podjazdami – przekazał Lang. Trzeci etap odbędzie się 11 sierpnia. Zawody potrwają od 9 do 15 sierpnia.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata. Należy do prestiżowego cyklu UCI World Tour, który zrzesza największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla Rzeszowa i dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się, jak pięknie tutaj jest – mówił w czwartek p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Ostatni raz Tour de Pologne gościł w Rzeszowie w 2017 roku. W stolicy Podkarpacia kończył się wówczas 5. etap wyścigu. Jego zwycięzcą był Danny van Poppel z Team Sky.

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama