Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności śmierci 67-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w niedzielę w Hyżnem w powiecie rzeszowskim. 

Policja o odnalezieniu zwłok mieszkańca gminy Hyżne została powiadomiona w niedzielę ok. godz. 10:00.  – Ciało odnalazła rodzina mężczyzny, która początkowo poszukiwała 67-latka na własną rękę. Mężczyzna dzień wcześniej, w sobotę, wyjechał ciągnikiem w pole. Nie wrócił na noc domu. Już wcześniej mu się to zdarzało – mówi prokurator Sławomir Stępniak z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

W niedzielę około 300 metrów od najbliższych zabudowań jeden z członków rodziny mężczyzny znalazł zwłoki. – Na miejsce wezwano załogę pogotowia, ratownik stwierdził zgon mężczyzny – tłumaczy Anna Klee z podkarpackiej policji. 

Mężczyzna leżał obok przewróconego ciągnika. Nie był nim przygnieciony. Prawdopodobnie 67-latek był nietrzeźwy. Obok ciągnika znaleziono dwie butelki po piwie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z przeprowadzonych oględzin wynika, że w trakcie prac polowych ciągnik prawdopodobnie najechał na zbyt stromą skarpę i się przewrócił. Nie wiemy, co było przyczyną zgonu mężczyzny. Być może doznał zawału lub udaru. Przyczyny śmierci będziemy znali po przeprowadzeniu sekcji zwłok – dodaje prokurator Stępniak.

Policjanci wykluczyli, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama