Tragedia na DK 73! Nie żyje kierowca toyoty, 19-letni kierowca BMW zatrzymany

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 73 w Pilźnie w powiecie dębickim.

 

Zdjęcia: OSP Pilzno

Do wypadku doszło w czwartek, 1 grudnia. Policja o zdarzeniu na ulicy Bujnowskiego (część DK 73) została poinformowana o godz. 9:15. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca BMW najechał na tył toyoty.

– W wyniku zderzenia, na miejscu zginął kierowca toyoty, 80-letni mieszkaniec Parkosza – informował asp. sztab. Jacek Bator, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. 

Kierowca BMW porzucił samochód, a sam uciekł. Policjanci szukali go przez ponad trzy godziny. Kierowcę zatrzymali ok. 12:30 w Pilźnie. To młody mężczyzna: 19-latek z Gorzejowej. Został już doprowadzony do komendy w Dębicy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 19-latek był trzeźwy, nic nie wskazuje na to, by był też pod wpływem środków odurzających – mówi rzecznik Bator. Dlaczego więc uciekł z miejsca wypadku? – Prawdopodobnie był w szoku – słyszymy od policjantów. 

Na razie nie wiadomo, czy kierowca BMW usłyszy zarzuty. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane w porozumieniu z prokuratorem. 

Jak wynika z dalszych ustaleń funkcjonariuszy, do zderzenia BMW i toyoty doszło, gdy 80-latek wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Do wypadku doszło na pasie, którym jechał 19-latek. DK 73 była przez kilka godzin zablokowana. Ruch przywrócono po 12:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama