Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Drugi tragiczny wypadek w sobotę na podkarpackich drogach. Wieczorem w Błażowej Dolnej w powiecie rzeszowskim zginął 68-letni mężczyzna. 

Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformował, że do wypadku doszło po godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 835. Z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że kierowca volkswagena passata najechał na leżącego mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. 

Kolejne ustalenia funkcjonariuszy już nieco się zmieniły. Nie ma pewności, czy pieszy, który zginął, rzeczywiście leżał wcześniej na jezdni, pewne jest tylko, że się na niej znajdował. – Ofiarą wypadku jest 68-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Volkswagenem kierował 43-letni mężczyzna, mieszkaniec tego samego powiatu. Był trzeźwy – mówi Bartosz Wilk. 

Przez wiele godzin DW835 była zablokowana, policja organizowała objazdy drogami lokalnymi. Policyjne czynności na miejscu wypadku zakończyły się ok. 22:00. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sobotę na Podkarpaciu doszło też do innego tragicznego w skutkach wypadku. Na przejeździe kolejowym w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim ford focus wjechał pod pociąg. Zginęli dwaj mężczyźni w wieku 55 i 48-lat, którzy podróżowali fordem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama