Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

60-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród zginął w wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór w Gorzycach w powiecie jasielskim. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez kierowcę skody. 

Do tragedii doszło po godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 992. Pieszy – 60-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród – w wyniku potrącenia zmarł na miejscu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobową skodą, 60-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu, potrącił 60-latka, który prawdopodobnie szedł ulicą.  

Wstępne badanie kierowcy skody wykazało, że był on trzeźwy. Policja ustala dokładnie okoliczności i przyczyny wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza po zmroku. Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Teraz kiedy zmrok zapada wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści są mało widoczni.

Szczególny apel również do pieszych, by w tych trudnych warunkach zachować szczególną ostrożność i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd – informują policjanci z Jasła. 

Pamiętajcie o noszeniu odblasków! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama