Zdjęcie: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu
Reklama

Dwie osoby nie żyją, cztery zostały ranne – to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w czwartek rano w Starej Birczy w powiecie przemyskim, gdzie bus zderzył się z ciężarówką.

Policja w Przemyślu o wypadku została poinformowana ok. godz. 7:00. Ze zgłoszenia wynikało, że w Starej Birczy bus (ford transit) zderzył się z ciężarowym MAN-em.  

– W chwili wypadku panowały trudne warunki na drodze – było bardzo ślisko i mgliście – informują przemyscy policjanci.  

Wstępnie ustalili, że kierowca busa, jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym z naczepą. Busem podróżowało pięciu pasażerów i kierowca, wszyscy to obywatele Ukrainy, pracujący przy remoncie mostu w Birczy.

Kierowca busa oraz jeden z pasażerów zginęli na miejscu. Pozostali czterej pasażerowie busa z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali. Jedną z osób przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Miejsce wypadku zabezpieczało także sześć zastępów straży pożarnej. 

Droga krajowa nr 28 była zablokowana w obu kierunkach. Od około godz. 12.30 ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama