Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu
Reklama

Dramatyczne skutki wypadku szybowca w miejscowości Laszki w powiecie jarosławskim. Zginął 21-letni mężczyzna.

Jak nas poinformowała Ewelina Wrona z podkarpackiej policji, do tragedii doszło w środę (3 maja) ok. godz. 14:30 na lotnisku w Laszkach, należącym do Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Na ziemię spadł tam szybowiec. Pilot nie przeżył wypadku. To 21-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że pilot odbywał lot szkoleniowy, leciał sam, był pod opieką instruktora. Do tragedii doszło tuż po starcie szybowca, który w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach runął na ziemię. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, którego załoga na miejscu reanimowała 21-latka. Niestety, mężczyzna zmarł – mówiła nam Marta Gałuszka z policji w Jarosławiu.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków wypadku, przeprowadzali oględziny miejsca tragedii. Z Katowic do Laszek przyjechali także eksperci Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, która została powiadomiona o wypadku. Ta komisja ustali przyczyny tragedii. 

– Na polecenie prokuratora, ciało zmarłego mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych – dodaje Marta Gałuszka. 

Wieczorem udało nam się skontaktować z Damianem Ćwiękałą, prezesem Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, w którym od pięciu lat latał zmarły 21-latek. Wypadek szybowca odbył się na oczach Ćwiękały.

– W tym dniu to był trzeci lot młodego pilota. Wcześniej nie było żadnych problemów z szybowcem. Podczas feralnego lotu, szybowiec, tuż po starcie, wzbił się na wysokość ok. 50 metrów i nagle runął. Nie wiemy, z jakich powodów. 21-latek był moim przyjacielem. To, co się stało, chcę przeżyć w spokoju. Nie mogę się otrząsnąć. Straciliśmy człowieka, który budował hangar, tworzył nasz aeroklub. Drugą tak wspaniałą osobę ciężko będzie znaleźć – powiedział nam Damian Ćwiękała. 

Śledztwo w sprawie środowej tragedii wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. – Prowadzone jest ono pod kątem wypadku lotniczego ze skutkiem śmiertelnym – mówi Krzysztof Pietruszka, wiceszef jarosławskiej prokuratury. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.