Około 30 mieszkańców ewakuowano z jednego z bloków w Oleszycach w powiecie lubaczowskim. Policjanci w mieszkaniu znaleźli trotyl i amunicję. Zatrzymano 2 mężczyzn.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (10 lipca) po południu. Na miejsce przyjechali policjanci z komendy w Lubaczowie i miejscowi strażacy. W jednym z mieszkań znaleziono materiały wybuchowe i amunicję. Niecodzienne i niebezpieczne znalezisko potwierdził wezwany policyjny pirotechnik, który stwierdził, że w mieszkaniu znajduje się trotyl i kilkanaście sztuk ostrej amunicji.

Policjanci do wyjaśnienia sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn. Dowódca policyjnej akcji zarządził ewakuację mieszkańców bloku. Mieszkania opuściło 29 osób. Wezwani na miejsce policyjni antyterroryści zabezpieczyli materiały wybuchowe, które przekazali wojskowym saperom. Wtedy mieszkańcy ewakuowanego bloku mogli wrócić do swoich mieszkań.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, w jaki sposób lokatorzy mieszkania, w którym znaleziono trotyl i amunicję, zdobyli niebezpieczne przedmioty.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama