Zdjęcie: PKP PLK

Trudne warunki atmosferyczne przyczyną zmian w komunikacji kolejowej w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wznowiono ruch pociągów między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem

Marznący deszcz spowodował po nocy oblodzenie sieci trakcyjnej na szlakach między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem na linii Kraków – Rzeszów. Trudne warunki atmosferyczne wstrzymały ruch pociągów. 

Na trasę wysłano pociąg do odlodzenia trakcji oraz lokomotywę spalinową i elektryczną. – Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem szlaku i wznowieniem ruchu pociągów – informowała we wtorek (23 stycznia) Dorota Szalacha z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Tuż po godz. 10:00 Szalacha przekazała, że służby techniczne po odlodzeniu sieci trakcyjnej, po godz. 9:00 wznowiły ruch pociągów po jednym torze między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem.

– Cały czas pociągi sieciowe pracują przy odladzaniu sieci nad sąsiednim torem drugim – dodała Dorota Szalacha. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak zapewniła, bieżącą sytuację na sieci kolejowej monitoruje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który natychmiast reaguje na wszelkie utrudnienia. Służby PLK monitorują też sytuację pogodową.

– W ciągłej gotowości są drużyny szybkiego reagowania na usterki, pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe – zapewnia Szalacha. O zmianach w kursowaniu pociągów informują konduktorzy, komunikaty podawane są na stacjach, przystankach i na portalpasazera.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama