Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa

Marek Ustrobiński nie jest jedynym byłym wiceprezydentem Rzeszowa, który znalazł nową pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Kolejny to Stanisław Sienko.

W piątek ujawniliśmy, że Marek Ustrobiński, który przez 16 lat był wiceprezydentem Rzeszowa, po pięciomiesięcznym bezkrólewiu w MPWiK, został prezesem wodnej spółki, którą kontroluje miasto. 

Jak się okazuje, nie on jeden znalazł nową pracę w MPWiK. Został tam także zatrudniony Stanisław Sienko – jest kierownikiem laboratorium. Sienko przez 14 lat wcześniej był wiceprezydentem Rzeszowa, odpowiadał za edukację, z wykształcenia jest chemikiem. 

Chcieliśmy o zatrudnieniu Marka Ustrobińskiego i Stanisława Sienki porozmawiać z przewodniczącym Rady Nadzorczej MPWiK, Marcinem Lewandowskim, ale nie odbierał od nas telefonu komórkowego. 

W MPWiK spekuluje się, że w spółce pracę wkrótce ma też rozpocząć Andrzej Gutkowski, trzeci były wiceprezydent Rzeszowa, który odpowiadał w mieście m.in. za gospodarkę komunalną. 

W oczekiwaniu na komisarza

Marek Ustrobiński, Stanisław Sienko i Andrzej Gutkowski odeszli z pracy w ratuszu w miniony poniedziałek. Stanowiska wiceprezydentów stracili z automatu, gdy Tadeusz Ferenc 10 lutego poinformował, że rezygnuje z funkcji prezydenta Rzeszowa. 

Teraz w ratuszu będzie rządził komisarz. Ma nim być Marek Bajdak, dotychczasowy dyrektor wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Jego nominację ma podpisać w przyszłym tygodniu premier RP, Mateusz Morawiecki.

Komisarz ma doprowadzić do przedterminowych wyborów w ciągu 90 dni od daty złożenia rezygnacji przez Tadeusza Ferenca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama