Zdjęcie: materiały RDK
Reklama

Nagrody pieniężne, ocena profesjonalnego jury i wystawa. Oto co czeka na uczestników konkursu plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”. 

„Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to coroczne przedsięwzięcie Rzeszowskiego Domu Kultury. – Zadaniem uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży jest wykonanie prac zainspirowanych jesienną porą roku – mówi Daniel Czarnota z RDK. – Przez 9 lat do konkursu zgłoszono imponujące 15 166 prac z ponad 1000 miejscowości z całej Polski. Nagrodzonych zostało w nim 329 młodych artystów – dodaje. 

Tegoroczna i jubileuszowa edycja toczy się pod hasłem „Marzenia”. – Dedykowana jest tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć o czasie izolacji i o niewidzialnym „gościu”, który uwięził w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków – tłumaczy Czarnota.

Konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat (prace plastyczne), a także 11-16 lat (prace fotograficzne).

Profesjonalne Jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz grand prix, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dodatkowo między 16 a 19 listopada użytkownicy Facebooka wyłonią zdobywcę nagrody publiczności – zachęca Daniel Czarnota. 

Lista zwycięzców zostanie opublikowana do 13 listopada na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury. Wystawa pokonkursowa będzie mieć formę wirtualną. 

Zdjęcie: materiały RDK

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama