Zdjęcie: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie

W Rzeszowie zmarła trzecia osoba, u której potwierdzono zakażenie bakterią legionella! 

Zgon nastąpił w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szopena. Jak poinformował Andrzej Sroka, rzecznik USK, pacjent przebywał na oddziale chemioterapii.

To już druga ofiara śmiertelna legionelli w szpitalu przy Szopena. Wcześniej zmarł tam pacjent, który był leczony onkologicznie i miał obniżoną odporność.

– Jedna osoba zgłosiła się do Kliniki Alergologii, druga do Kliniki Chemioterapii. Osoby te były obciążone różnymi chorobami. Jedna leczyła się onkologicznie, druga kardiologicznie – poinformował nas Andrzej Sroka. 

Także w środę odnotowano zgon 70-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakażenie bakterią legionella na Podkarpaciu potwierdzono już u 71 osób. Najwięcej osób zakażonych jest obecnie w Rzeszowie – 50. 

Legionella wywołuje chorobę legionelloza, która charakteryzuje się ostrym zapaleniem płuc. To skutek wdychania skażonej wody. Źródło zakażeń legionellą wciąż nie jest znane. 

W środę Urząd Miasta Rzeszowa zapowiedział, że w najbliższą sobotę i niedzielę zostanie zdezynfekowana cała miejska wodociągowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama