Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Miasto Rzeszów ma teraz twardy orzech do zgryzienia – dołożyć brakujące pieniądze, czy powtórzyć przetarg.

O budowie żłobka i przedszkola na os. Budziwój mówi się od dwóch lat. To bardzo ważna inwestycja, bo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Budziwojskiej dzieci się już nie mieszczą. 

“Osiedle mocno się rozrasta, wprowadza się wiele rodzin z małymi dziećmi, rodzice tych maluchów, niestety, muszą wozić swoje pociechy do odległych przedszkoli, bo u nas nie ma miejsca” – informowała nas w 2019 roku Anita, Czytelniczka Rzeszów News. 

Miasto problem zna, a prośby mieszkańców wzięło na poważnie. 1 kwietnia ogłoszono przetarg („zaprojektuj-wybuduj”) na budowę żłobka i przedszkola w technologii modułowej. Budynki mają powstać z gotowych komponentów, jak buduje się obiekty z klocków LEGO.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: Solkan z Rzeszowa (14,1 mln zł), Zakład Remontowo-Budowlany Jan Ciepły także ze stolicy Podkarpacia (16,5 mln zł) oraz Climatic z Michałowic (21,9 mln zł). Wszystkie oferty przekraczają możliwości finansowe miasta, które na inwestycję planowało wydać 10,1 mln zł. Czy to oznacza, że przetarg będzie do powtórki?

– W tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła – mówi krótko Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Plan zakłada budowę dwóch oddzielnych budynków – jeden dla przedszkola, drugi dla żłobka, które odpowiednio pomieszczą 120 i 150 dzieci. Żłobek ma mieć 1470 m kw., przedszkole – 1110. Projektowanie i budowa ma potrwać 10 miesięcy. Miasto liczy na to, że pierwsze dzieci w żłobku i przedszkolu pojawią się w 2021 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: