Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Anita, Czytelniczka Rzeszów News, pyta, kiedy na osiedlu Budziwój powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto odpowiada: w przyszłym roku. 

Miasto jeszcze w 2018 roku obiecywało, że do końca 2019 m.in. na os. Budziwój powstanie nowy żłobek i przedszkole na około 7-hektarowej działce przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. Mamy końcówkę roku, a planowanej inwestycji wciąż nie widać, co zaniepokoiło Anitę, Czytelniczkę Rzeszów News. 

“Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, obiecując budowę nowych żłobków, przedszkoli i szkół, zdeklarował, że nowa placówka edukacyjna powstanie także na os. Budziwój.  W teorii powinna być już gotowa w tym roku, a w rzeczywistości dalej nic nie wiadomo” – napisała Anita. 

Czytelniczka RzN twierdzi, że nowy żłobek i przedszkole w Budziwoju są bardzo potrzebne. W salach ZSP nr 7 jest duży ścisk, a plac zabaw kompletnie nieprzystosowany do tak dużej liczby osób. “Nie ma szans na to, aby dzieciom organizować dodatkowe zajęcia w sali gimnastycznej czy korekcyjnej. Wszystko przez dużą ilość dzieci w szkole” – pisze Anita. 

Brak przedszkola oddzielonego od szkoły skutkuje tym, że nawet pierwszaki muszą uczyć się do godziny 16:00, bo do południa sale zajmują przedszkolaki. Nasza Czytelniczka nie obwinia za te warunki szkoły. 

“Osiedle mocno się rozrasta, wprowadza się wiele rodzin z małymi dziećmi, rodzice tych maluchów, niestety, muszą wozić swoje pociechy do odległych przedszkoli, bo u nas nie ma miejsca. Dlatego tak bardzo nam zależy na nowym przedszkolu i żłobku” – podkreśla Anita. 

Miasto uspokaja i zapewnia, że o Budziwoju nie zapomniało. – Właśnie trwa opracowywanie koncepcji żłobka i przedszkola, które powstaną przy ul. Strzelców w pobliżu ZSP nr 7 – informuje Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Koncepcja powinna być gotowa do końca października.

– Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg w formule “zaprojektuj-wybuduj” – dodaje Siwak – Krzywonos. 

Miasto planuje wybudować dwa oddzielne budynki – jeden dla przedszkola, drugi dla żłobka, które odpowiednio pomieszczą 120 i 150 dzieci. Sam budynek, póki co, nie wiadomo jeszcze jak będzie duży, czy piętrowy, czy parterowy. Po wyłonieniu wykonawcy, inwestycja wraz z budową i projektowaniem zajmie około 10 miesięcy.

– Budynki będą wykonywane z przywiezionych na miejsce gotowych modułów, co znacznie przyspieszy budowę żłobka i przedszkola – twierdzi Agnieszka Siwak – Krzywonos. 

Miasto przewiduje, że pierwsze dzieci w nowych placówkach edukacyjnych będą mogły pojawić się na przełomie 2020 i 2021 roku. Inwestycja ma kosztować między 17,5 mln zł a 18,5 mln zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: