Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Policja podała dokładny plan utrudnień w ruchu w najbliższy weekend (1-2 października) w Rzeszowie. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. 

W sobotę odbędzie się 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, w niedzielę 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. To oznacza zmiany w organizacji ruchu na rzeszowskich ulicach, zmieni się także rozkład jazdy autobusów MPK

Trasa sobotniego biegu przebiegać będzie ulicami miasta. Zawodnicy wystartują o godz. 12:00 z Rynku. Pobiegną ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Piłsudskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Grunwaldzką (częściowo zamknięta od Piłsudskiego do Jana III Sobieskiego), Jana III Sobieskiego, Sokoła, Moniuszki, Zygmuntowską (częściowo zamknięta do skrzyżowania z Jagiellońską), Jagiellońską (częściowo zamknięta od skrzyżowania z Zygmuntowską do 3 Maja), 3 Maja, Lubomirskich, Szopena i Kilara, które będą częściowo zamknięte, ul. Podpromie do bulwarów nad Wisłokiem, bulwarami do Olszynek nad Wisłokiem, Szopena (częściowo zamknięta), Słowackiego – do mety na Rynku.

Pogrubione ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu, pozostałe będą częściowo zamknięte na wyznaczonych odcinkach. Zamknięcie ulic planowane jest od 11:00 do 13:30.

W niedzielę uczestnicy 10. Maratonu Rzeszowskiego wystartują z Rynku o godz. 9:30. Pobiegną ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Piłsudskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Cieplińskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), rondem Żołnierzy Wyklętych, Zygmuntowską (częściowo zamknięta do skrzyżowania z Jagiellońską), Jagiellońską (częściowo zamknięta od skrzyżowania z Zygmuntowską do 3 Maja), 3 Maja, Lubomirskich, ul. Szopena (częściowo zamknięta do Pl. Śreniawitów, Placem Śreniawitów (częściowo zamknięta, prawy pas ruhu zgodnie z kierunkiem jazdy do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Powstańców Warszawy (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Hetmańską (częściowo zamknięta od Powstańców Warszawy do Bulwarowej), Bulwarowa, bulwarami nad Wisłokiem (w kierunku Lisiej Góry do Jarowej, a następnie od Jarowej do Mostu Lwowskiego), kładka rowerowa przy Moście Lwowskim) bulwarami nad Wisłokiem do Mostu Naruszewicza, gdzie zawodnicy zawrócą i bulwarami wrócą do Mostu Lwowskiego, który przebiegną chodnikiem i skręcą na bulwary nad Wisłokiem. 

Dalej zawodnicy pobiegną przez Olszynki nad Wisłokiem do ul. Szopena, która zostanie częściowo zamknięta, ul. Słowackiego – do Rynku. Tam zawodnicy zrobią pętlę i przebiegną trasę jeszcze raz.

Pogrubione ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Pozostałe ulice będą częściowo zamknięte na wyznaczonych odcinkach. Zamknięcie ulic planowane jest od godz. 8:00 do 16:00.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania, nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy i służby organizatorów biegów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama