Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Baseny ROSiR, „Delfin” oraz „Karpik” – to trzy baseny, które od 6 czerwca zostaną uruchomione w Rzeszowie. Czynna będzie też Żwirownia. 

Zgodnie z decyzją rządu już od soboty (6 czerwca) będziemy mogli wrócić na baseny. W Rzeszowie zostaną uruchomione trzy pływalnie: baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzeszowie oraz kryte baseny „Karpik” przy ul. Solarza i “Delfin” przy al. Rejtana. Otwarta zostanie także Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

– Do uruchomienia basenów byliśmy gotowi już od dwóch tygodni. Wyczyściliśmy niecki basenowe, napełniono je wodą, sprawdzono wszystkie instalacje. Na Żwirowni zaś wyremontowaliśmy pomost oraz wyczyściliśmy plaże – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że na otwartych basenach może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, zaś na krytych pływalniach nie więcej jak 15. Wchodząc na teren basenu trzeba mieć maseczki i zdezynfekować ręce. Przy kasach może być tylko jedna osoba, kolejne w odległości co najmniej 2 metrów.

– Odległości sanitarne trzeba zachować także w szatniach – tłumaczy rzecznik prezydenta.

Maseczki będzie można zostawić w szatniach. Wszystkie wodne atrakcje na basenach ROSiR mają być czynne. Bilety będzie można kupić tylko w kasach. – Wstrzymaliśmy sprzedaż przez internet, ponieważ nie bylibyśmy w stanie kontrolować ilości osób, które aktualnie przebywają na naszych obiektach – tłumaczy Maciej Chłodnicki. 

Baseny ROSiR mają być czynne od 9:00 do 20:00. Cenny biletów są takie same, jak rok temu: normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł. Między 17:00 a 20:00 bilety będą tańsze, odpowiednio: 9 i 4 zł. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Delfin” czynny będzie od poniedziałku do piątku od 6:15 do 22:30, w soboty i niedziele od 6:45 do 22:00. Bilety w cenie 8 zł i 6 zł. „Karpik” będzie czynny z kolei od poniedziałku do piątku od 6:00 do 22:00, zaś w soboty i niedziele od 7:00 do 22:00. Bilety 7 zł i 5,40 zł. 

W przypadku Żwirowni, jednocześnie będzie mogło na niej przebywać maksymalnie 800 osób. – Kąpielisko nie jest ogrodzone, więc do końca nie wiemy, jak to będzie wyglądało w praktyce. Niemniej jednak, będziemy informować m.in. przez megafon, by unikać tłoku i zachowywać dystans – zapowiada Maciej Chłodnicki.

Żwirownia będzie czynna od 10:00 do 18:00. W tych godzinach bezpieczeństwa plażowiczów będą strzegli ratownicy. Plażowicze skorzystają z dwóch stref wodnych: dla dzieci i do pływania dla starszych, z placu zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki.

– Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie będzie czynna wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne) – informują miejscy urzędnicy. Ceny biletów nie zmienią się. Młodzież zapłaci złotówkę, dorośli – 2 zł, a dzieci do lat 7 wejdą na teren kąpieliska za darmo. 

Sezon kąpielowy w Rzeszowie potrwa do 6 września. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama