Zdjęcie: Materiały prasowe

11 czerwca z Jasionki wystartują pierwsi pasażerowie spragnieni słonecznych plaż Tunezji. Samolot linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek na lotnisko w Monastyrze. 

– Dlaczego Tunezja? Bliskość, optymalny klimat, piaszczyste plaże, błękit morza, mnogość infrastruktury hotelowej, różnorodność aktywności, bogata historia oraz kultura – dla każdego coś dobrego – mówi Ahmed Meddeb, dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.

W czwartek (30 stycznia) w Rzeszowie odbyło się spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia”. Miało ono charakter warsztatów. Spotkanie zorganizował Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka we współpracy z Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki, konsolidatorem lotów czarterowych GTS Poland oraz linią lotniczą Nouvelair.

Uczestnicy spotkania zapoznawali się z aktualną ofertą wypoczynku w Tunezji. – Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej już w tym sezonie letnim. Liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę zapowiada Ahmed Meddeb. 

Fourat Haddad, prezes GTS Poland, mówi, że decyzja o wznowieniu połączeń czarterowych z Rzeszowa do Tunezji zapadła w maju 2019 r., po rozmowach z touroperatorami EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays. Przedsięwzięcie wsparli także lotnisko w Jasionce i linia lotnicza Nouvelair. – To nasz wspólny sukcestwierdzi Haddad. 

Nieustannie rozwijamy siatkę naszych połączeń w Polsce i Europie. Podążając za strategią rozwoju połączeń lotniczych w tej części Polski – wróciliśmy do Rzeszowa dodaje Nadia Ennakhla z Novelair. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, twierdzi, że połączenia czarterowe w ostatnich latach stają się wizytówką lotniska. – Robimy wszystko, aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Chcemy, aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń czarterowych – mówi prezes Hamryszczak.  

W 2019 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych – to ok. 26 procent więcej niż w  2018 r. Jasionka spodziewa się, że dzięki nowym kierunkom w 2020 roku liczba pasażerów czarterowych może wzrosnąć nawet o 40 procent.

Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych kierunków w 6 krajach: Tirana w Albanii, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastir w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji.

Wszystkie oferty są w systemach rezerwacyjnych i w promocyjnych cenach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama