Reklama

Adam Tunia został odwołany z funkcji prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.  Pod znakiem zapytania stanęło odwołanie Józefa Wichra z funkcji prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W środę (16 grudnia) odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej MPWiK, spółki miejskiej, która odpowiada za dostarczanie wody dla mieszkańców Rzeszowa.

– Odwołanie Adama Tuni było formalnością, bo wcześniej złożył on wniosek o przejście na emeryturę ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego [Tunia ma 67 lat – red.]. Na emeryturę mógł przejść już 1,5 r. temu, ale zrobił to właśnie teraz – mówi Ryszard Ślęzak, przewodniczący Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.

Prezesi za sobą nie przepadali

Adam Tunia prezesem MPWiK był od 12 lat. Ze stanowiskiem pożegnał się dlatego, bo prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc miał pretensje do MPWiK i Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, że prezesi obu miejskich spółek nie mogą się porozumieć w sprawie rozwiązania ostatnich problemów z ciepłą wodą, z jakimi zmagali się mieszkańcy Rzeszowa. Woda był brudna.

Rada Nadzorcza MPWiK powołała na członka zarządu spółki Roberta Nędzę, dotychczasowego dyrektora ds. technicznych w MPWiK. Rada powierzyła mu jednocześnie pełnienie obowiązków prezesa spółki do czasu wyboru nowego.

Ryszard Ślęzak nie chce komentować decyzji personalnych zainspirowanych przez władze Rzeszowa. – Była niechęć między prezesami MPWiK i MPEC – mówi jedynie Ślęzak.

Ferenc wstrzymał decyzje

Nie wiadomo natomiast, jak ostatecznie potoczy się los Józefa Wichra, który we wtorek został odwołany ze stanowiska prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Decyzję też podejmowała Rada Nadzorcza spółki.

– Prezydent wstrzymał decyzję. Otrzymałem telefon z ratusza, żeby nic nie robić. Mam wstrzymać dalsze postępowanie związane z odwołaniem pana Wichera. W czwartek jestem umówiony na spotkanie w urzędzie miasta w tej sprawie. Wtedy poznam szczegóły – powiedział Piotr Rybka, przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC.

Czy to oznacza, że Tadeusz Ferenc zmienił zdanie na temat pozbawienia Józefa Wichra funkcji prezesa MPEC? Nie wiadomo. W środę próbowaliśmy uzyskać informacje w tej sprawie w ratuszu. Nikt nie chciał z nami o tym rozmawiać.

(wb)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: