Reklama

W internecie można obejrzeć pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Utwór „Tysiące Miast” został nagrany podczas koncertu w Polskim Radiu Rzeszów, który się odbył 25 lipca.

[Not a valid template]

 

„Tysiące Miast” to utwór, który nigdzie wcześniej nie był publikowany. Zwiastuje powstającą pierwszą płytę formacji, która zostanie zrealizowana w większości z pieniędzy zebranych dzięki serwisowi Polakpotrafi.pl. Więcej informacji na ten temat jest TUTAJ.

Na płycie pojawią się kompozycje Tomka Nowaka i Kuby Płużka oraz teksty Eskaubei.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack.

Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach.

Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Reklama