Ubezpieczenia samochodu w Rzeszowie nie da się uniknąć. Za brak ważnej polisy OC grożą kary od 1100 nawet do 5600 złotych. Przeciąganie w czasie zapłaty jest więc zupełnie nieopłacalne. Tym bardziej, że ceny ubezpieczenia auta w Rzeszowie nie są  wygórowane. W artykule zdradziliśmy ile średnio kosztuje polisa. I czy zakup ochrony pojazdu za 290 złotych jest możliwy.

Jak wyglądają ceny za OC auta na Podkarpaciu?

Pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Rzeszowie?” nigdy nie straci na aktualności. Kierowcy, a w szczególności Ci, którzy kupują jedynie komunikacyjne OC, chcą zapłacić jak najmniej. W końcu, zakres tego obowiązkowego ubezpieczenia w Rzeszowie zawsze jest taki sam. Na cenę mają natomiast wpływ takie aspekty jak: wiek kierowcy, historia jazdy czy miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Pod względem ostatniego czynnika, kierowcy z Rzeszowa nie mogą narzekać. Jak zaznaczył ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych:

Według statystyk, w skali kraju, ubezpieczenie OC i AC Rzeszów jest tanie. Do tego stopnia, że pod względem niskiej ceny OC, Rzeszów uplasował się na 3 pozycji w Polsce. Mniej zapłacą jedynie właściciele pojazdów z Kielc i Opola. Natomiast najwięcej pieniędzy na zakup ubezpieczenia auta muszą przygotować mieszkańcy Gdańska i Szczecina.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 
Czy zakup OC za 290 złotych jest możliwy?

Średnia cena ubezpieczenia auta w Rzeszowie wynosi ponad 300 złotych. Zatem, czy zejście z tej kwoty jest w ogóle możliwe? Statystyki, prowadzone przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, pokazały, że w niektórych przypadkach jest to osiągalne. W ostatnim czasie, specjalistom udało się przygotować ofertę za 290 złotych. Propozycję taką otrzymał Pan Krzysztof z Zaczernia. Mężczyzna ma 45 lat i jest właścicielem 8-letniego samochodu. Jeszcze nigdy nie spowodował kolizji i od lat korzystał z usług jednego agenta. Zazwyczaj płacił 350 złotych. Dopiero wtedy, gdy postanowił wybrać się do niezależnej multiagencji, okazało się, że polisę komunikacyjną w Rzeszowie może nabyć w niższej cenie.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie samochodu?

Oczywiście oprócz tego za ile, ważne jest jeszcze gdzie zostanie nabyte ubezpieczenie auta w Rzeszowie. Dokonanie tego wyboru to dla kierowców prawdziwe wyzwanie. Co prawda, Towarzystw Ubezpieczeniowych nie brakuje. Jednak, by wybrać odpowiednie , pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników:

  • komfort zakupu – szybkie tempo życia i nadmiar pracy to dla mieszkańców Podkarpacia codzienność. Czekanie w długich kolejkach, by kupić ubezpieczenie auta w Rzeszowie nie jest więc najlepszą opcją. Najrozsądniej jest zdecydować się na zakup polisy online. Opcję taką oferuje m.in. multiagencja Rydzowski Ubezpieczenia,
  • kompleksowość oferty – wielu świadomych kierowców oprócz OC, decyduje się na dodatkowy pakiet ochrony. Może być to: Autocasco Rzeszów, assistance Rzeszów, ubezpieczenie szyb czy NNW,
  • obsługę klienta – w branży ubezpieczeń liczy się rozległa wiedza specjalistów. Ważne jest też indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki temu, szanse, by znaleźć tanie ubezpieczenie w Rzeszowie wzrastają.
Porównanie ubezpieczeń w Rzeszowie

Oczywiście, kluczową rolę w wyborze polisy odgrywa wcześniejsze porównanie ofert. Samodzielne liczenie każdej opcji jest jednak czasochłonne i często niedokładne. By zorientować się, ile wyniesie cena polisy komunikacyjnej, dobrze jest skorzystać z profesjonalnego kalkulatora OC lub z porównywarek ubezpieczeń w Rzeszowie. Warto również skontaktować się ze specjalistami. Eksperci ocenią ryzyko, zweryfikują potrzeby danego klienta i zaproponują najkorzystniejszą opcję.

 

 

Reklama