Zdjęcie: Freepik.com

Komitet Obrony Demokracji na Podkarpaciu przyłączył się do inicjatywy „Uchodźczyniom na Dzień Kobiet”. Od 27 lutego do 3 marca w Rzeszowie będą zbierane dary dla kobiety i dzieci ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Organizatorem inicjatywy „Uchodźczyniom na Dzień Kobiet” jest nieformalna organizacja społeczna „Dom Otwarty”. Na Podkarpaciu działa Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu, w którym ludzie z różnych stron świata czekają na deportację do kraju pochodzenia.

– To oczekiwanie trwa miesiącami. Mieszkający tam ludzie, często całe rodziny, potrzebują podstawowych środków higieny osobistej, a dzieci czegokolwiek, co da im odrobinę radości. Postanowiliśmy ogłosić zbiórkę darów dla kobiet i dzieci z przemyskiego ośrodka – tłumaczy Elżbieta Kurowska, rzecznik podkarpackiego KOD-u.

Zbiórka darów rusza w najbliższy poniedziałek (27 lutego) w Rzeszowie i będzie prowadzona do 3 marca. Najbardziej potrzebne są: mydła, szampony, kremy, pasty i szczoteczki do zębów, proszki do prania, podpaski, pampersy, bloki rysunkowe, kredki i mazaki.

– Przyjmiemy także ubrania, zabawki, słodycze i wszystko, co może poprawić warunki życia tych ludzi choćby na jeden miesiąc, bo przed nimi niepewne jutro. Nigdy nie poznamy ich twarzy. Nigdy nie zobaczymy ich uśmiechu. Nigdy nie usłyszymy „dziękuję”. I dlatego właśnie im okażmy swoje serce – zachęca Elżbieta Kurowska.

Dary można składać w Instytucie Kulturalnym im. Chune Goldberga w Rzeszowie, ul. Rynek 10 (II piętro) w dniach 27 lutego – 3 marca od godz. 16:00 do 18:00. Zbiórka będzie także prowadzona podczas Manify w Przemyślu 8 marca.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama