Reklama

Policjanci z Niska zatrzymali 23-letniego kierowcę citroena saxo. Mężczyzna podczas ucieczki wyrzucił w zarośla broń palną. Okazało się, że był poszukiwany.

W poniedziałkową noc policjanci patrolowali teren powiatu niżańskiego. Około godz. 2:30 w Bielińcu zauważyli citroena saxo, który nie miał tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę, ale ten na sygnały nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać.

Na skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Tanewskiej kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z drogi na skarpę przy rzece. Porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo.

Policjanci zauważyli, że kierowca, wybiegając z auta, trzymał w ręce przedmiot przypominający broń, który wyrzucił w pobliskie zarośla. Pościg nie trwał długo, mężczyzna został zatrzymany 100 metrów dalej. W zaroślach policjanci znaleźli broń domowej produkcji z załadowanym nabojem.

W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli jeszcze 4 naboje. 23-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego został zatrzymany i przewieziony na komendę. W trakcie sprawdzania jego personaliów w bazie danych, okazało się, że na jego nazwisko wydany jest nakaz doprowadzenia do zakładu karnego.

– Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz wykroczenia niezatrzymania się do kontroli drogowej i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nisku.

Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: