Reklama

Policjanci z Przeworska i Sieniawy poszukują 33-letniego Tomasza Mroza. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego 5 maja uczestniczył w kolizji drogowej, a potem zaginął.

5 maja ok. godz. 11:00 Tomasz Mróz, jadąc dostawczym volkswagenem, w miejscowości Dobra w powiecie przeworskim, otarł się o bok samochodu ciężarowego i wjechał do rowu. 33-latek po kolizji oddalił się w nieznanym kierunku. Dotychczas nie wrócił do domu, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ta zaniepokojona nieobecnością mężczyzny o jego zaginięciu powiadomiła policję.

Funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych od kilku dni próbują ustalić miejsce pobytu Tomasza Mroza. Sprawdzali kontakty mężczyzny, szpitale i inne placówki medyczne, w których mógłby przebywać 33-latek. Policjanci ustalali okoliczności, w jakich doszło do utraty kontaktu z zaginionym, poszukiwali świadków. Rozpowszechniono informację o zaginionym. Bez efektu.

Śmigłowiec nie pomógł

Do poszukiwań Tomasza Mroza zaangażowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, strażaków-ochotników z powiatu przeworskiego i lubaczowskiego, funkcjonariuszami Straży Leśnej. Przeszukano kilkaset hektarów kompleksów leśnych.

W poszukiwania zaangażowali się też członkowie Stowarzyszenia STORAT, którzy wykorzystują specjalnie przeszkolone psy. W działaniach uczestniczył też śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

– Policjanci sprawdzali każdą informację, która może pomóc w odnalezieniu 33-latka, wszystkie sygnały zostały zweryfikowane. Niestety, wciąż nie udało się ustalić miejsca pobytu zaginionego – informuje KWP Rzeszowie.

Funkcjonariusze wciąż ustalają miejsce pobytu zaginionego. Policja prosi wszystkie osoby mające wiedzę o 33-latku o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem Policji w Sieniawie, ul. M. Reja 1, tel. (16) 622 70 07 albo dyżurnym komendy, tel. (16) 641 23 10 lub 997.

Rysopis Tomasza Mroza

Wiek z wyglądu 33 lata, wzrost około 175 cm, waga 82 kg, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie (szatyn), oczy niebieskie, uszy lekko odstające, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany był w szarą bluzę dresową z kapturem i białymi napisami na piersi, granatowy podkoszulek, niebieskie jeansy, szare materiałowe buty.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama